В Україні з’явиться новий регулятор інтернету та мобільного зв’язку

22 жовтня 2021 о 14:00 - 12659

AvatarVirsavia Gonchar


В Україні з’явиться новий регулятор інтернету та мобільного зв’язку

В Україні реформують структуру, яка відповідатиме за якість інтернету та мобільного зв’язку.

Як повідомляє Мінцифра, Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, який передбачає створення нової структури, яка буде відповідати за якість інтернету, пошти та мобільного зв’язку. Документ підтримали 230 депутатів.

Нова комісія буде працювати замість НКРЗІ (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації). Її діяльність регулювалася законом України “Про телекомунікації”, а його положення тільки частково відповідають вимогам загальноєвропейського законодавства.

Для виконання Угоди про асоціацію і в межах зовнішньополітичної ініціативи “Східне партнерство” був розроблений законопроект, який оновлює структуру в сфері електронних комунікацій. Вона буде прозоро призначати членів комісії на відкритій конкурсній основі, мати незалежність в ухваленні рішень, а всі процеси всередині будуть відкритими.

Повна назва нового телеком-регулятора – “Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв’язку”.

Регулятор буде:

  • визначати населені пункти без інтернету, мобільного зв’язку та забезпечувати надання таких послуг;
  • здійснювати державний нагляд (контроль) за діяльністю операторів/провайдерів і постачальників поштових послуг;
  • здійснювати позасудове врегулювання спорів між споживачами та операторами/провайдерами та позасудове врегулювання спорів щодо доступу до інфраструктури;
  • моніторити якість електронних комунікаційних послуг.

У Мінціфри вважають, що поява нового регулятора створить передумови для входження України в Єдиний європейський цифровий ринок, оскільки сфера електронних комунікацій є основою для розвитку цифрових послуг.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: