В Україні зріс розмір лікарняних

28 травня 2021 о 09:30 - 570

AvatarVirsavia Gonchar


В Україні зріс розмір лікарняних

За підсумками січня-квітня цього року розмір виплат допомоги зріс на 15,2% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Як повідомили у Фонді соціального страхування України це сталося через тимчасову втрату працездатності.

«Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності за підсумками січня-квітня 2021 року зріс на 15,2% порівняно з тим же періодом 2020 року, він склав 368,07 грн», — сказано в повідомленні.

Сума середньоденної виплати допомоги по вагітності та пологах за той же період зросла *на 14,8% та склала 320,35 грн.

Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності:

  • 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років),
  • 60% (при стажі від 3 до 5 років),
  • 70% (від 5 до 8 років),
  • 100% (якщо стаж — понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства).

Розмір допомоги по вагітності та пологах не залежить від тривалості страхового стажу жінки та фінансується у розмірі 100% середньої заробітної плати застрахованої особи.

Винятком є застраховані особи, які в останній рік не знаходились у трудових відносинах і працевлаштувались менш ніж за півроку до виходу в декретну відпустку. Для них розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Довідка:

  • У зв’язку із пандемією видатки Фонду за лікарняними листками почали суттєво зростати з 2020 року. Зокрема, за підсумками І кварталу 2021 року видатки Фонду за лікарняними зросли на 1,4 млрд грн, або 51,8% відносно того ж періоду минулого року.
  • Це призвело до перевищення обсягів потреби у видатках Фонду над доходами від частки ЄСВ, з якої складається бюджет ФССУ.
  • Так, у І кварталі на рахунок Фонду надійшло 6,85 млрд грн частки від ЄСВ, потреба у видатках за той же період без врахування заборгованості на початок року склала 8,27 млрд грн, з яких 7,78 млрд грн — видатки на лікарняні, декретні та страхові виплати потерпілим на виробництві.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: