В Україні хочуть переписати правила працевлаштування для іноземців

15 липня 2021 о 17:00 - 9282

Avataradmin


В Україні хочуть переписати правила працевлаштування для іноземців

Кабінет міністрів України на засіданні в середу, 14 липня, погодив законопроект, який передбачає зміни правил працевлаштування для іноземців та осіб без громадянства.

Про це повідомляє ukrrudprom.

У пояснювальній записці зазначено, що чинне трудове законодавство не покриває всі питання, пов’язані з роботою в Україні іноземців.

Тому такі фахівці нерідко влаштовуються неофіційно або на неповний день. Також легальна робота іноземних студентів в нашій країні взагалі не передбачена. У новому проекті це пропонується усунути.

Зокрема, в законопроекті сказано, що іноземці, які навчаються у вищих навчальних закладах нашої країни, мають право працювати як в період навчання, так і після його закінчення – якщо влаштуються протягом 30 календарних днів після завершення навчання.

Крім того, в документі описана процедура оформлення та продовження дозволів на роботу в Україні. Її в новому законопроекті пропонується спростити.

Але при цьому роботодавці будуть зобов’язані платити за іноземних працівників ЄСВ, а при його несплаті або заборгованості дозвіл на роботу можуть не продовжити.

Що стосується зарплати іноземних фахівців в Україні, то за чинним законом про зайнятість населення, в окрему категорію виведені так звані “іноземні високооплачувані професіонали”, і прямо прописано, що їх зарплати в Україні становлять не нижче 50 мінімалок (тобто, на сьогоднішній день – 300 тисяч гривень на місяць).

Іншим іноземцям також потрібно платити непогані за нашими мірками оклади.

Так, роботодавець, який бере в штат іноземця, зобов’язаний платити йому не нижче п’яти мінімалок (30 тисяч гривень) для фахівців в громадських і благодійних організаціях або навчальних закладах, і 10 мінімальних зарплат (60 тисяч гривень) для всіх інших фахівців.

При цьому в чинному законодавстві не вказано взагалі ніяких вимог до рівня іноземних фахівців, які претендують на такі зарплати.

А також нічого не говориться про оплату українських фахівців на аналогічний посадах. Тому всі пункти про гарантовано високих окладах для іноземців з чинного законодавства пропонується прибрати.

Таким чином у разі прийняття нового проекту з’являються підстави для перегляду захмарних зарплат іноземцям, зокрема, в наглядових радах держкомпаній

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: