В Україні можливий дефіцит питної води

24 березня 2021 о 17:30 - 2719

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


В Україні можливий дефіцит питної води

За повідомленням Державної екологічної інспекції, у 2020 році збитки у сфері водних ресурсів склали 188 мільйонів гривень.

«Через викиди небезпечних речовин, недостатнього очищення стоків та забруднення річок вже до 2050 року Україна може зіткнутись с дефіцитом питної води», – повідомляє інспекція.

Вже зараз у світі близько 3.6 мільярди людей відчувають нестачу чистої питної води. За даними ООН третина жителів Землі (2.2 мільярди осіб) не мають доступу до безпечної питної води. За даними Національної гідрометеослужби, концентрація токсичних сполук в українських річках перевищує дозволені норми у 30-40 разів. Фахівці Інституту водних проблем та меліорації прогнозують, що вже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну воду.

Наразі 33 водоканали входять до топ-100 забруднювачів України – як через застарілість обладнання водоочищення, так і за відсутністю контролю за викидами. Держава системно не займається вирішенням проблеми збереження найважливішого ресурсу. До водних ресурсів причетні не менше семи державних інституцій національного рівня, але єдиної стратегії досі не з’явилося.

Як ми повідомляли раніше, на Дніпропетровщині виявили первоцвіти, які потребують захисту держави.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: