В педагогічному університеті Кривого Рогу відкрилася документальна виставка “Геть радянську владу”

09 грудня 2020 о 11:15 - 1383

Avataradmin


В педагогічному університеті Кривого Рогу відкрилася документальна виставка “Геть радянську владу”

8 грудня у стінах Криворізького державного педагогічного університету відбулося відкриття документальної виставки «Геть радянську владу». Її представила автор доктор історичних наук Наталя Романець. Відвідати експозицію всі бажаючі зможуть аж до 25 грудня.

У Кривому Розі відкрилася виставка документальних робіт, присвячена подіям початку 30-х років минулого століття в Україні, а саме на території сучасної Дніпропетровщини, – повідомляє Первый Городской. Мова йде про боротьбу українських хліборобів проти процесів тотальної колективізації і розкуркулення в селах. Місцеві активно чинили опір чинному на той час режиму, так як сприймали створення колгоспів як повернення «панщини» – трудових повинностей. За прагнення до свободи багато селян поплатилися життям – частина з них була розстріляна, але переважна більшість померли під час Голодомору 1932-1933 років. Його як інструмент використовували для придушення протестних настроїв серед населення. Це і багато інших фактів з історії регіону побачили світ завдяки дослідженням, які протягом багатьох років проводила доктор історичних наук Наталя Романець. Результати її пошуків вилилися в 12 плакатів, кожен з яких розповідає про ті чи інші події періоду початку 1930-х. На них також розмістили фотографії першоджерел, переважна більшість яких були взяти з розсекречених архівів.

«Виставка складається з кількох блоків, а саме тут показано, як і якими методами проводилася колективізація, розкуркулення, а також ставлення селян до повсюдної колективізації. Окремий блок виставки присвячений безпосередньо Селянська опору, а саме «волинки» – масовим неозброєним сільським виступів. Виділено три періоди цих «волинок» і також окремо висвітлюється Павлоградське повстання. В кінці виставки показано, що саме Голодомор був використаний для придушення селянського опору, яке активно тривало ще починаючи з впровадження надзвичайних заходів у хлібозаготівлях починаючи з 1928 року», – зазначила Наталія Романець.

Представлена ​​експозиція – це спільний проект «Музею опору Голодомору», Національного музею Голодомору-геноциду та Інституту дослідження голодомору. Відкриття відвідали кілька десятків городян. Однак всі бажаючі зможуть дізнатися більше про історію українського народу і держави до 25 грудня включно з 9:00 до 17:00 в головному холі Криворізького педагогічного університету.

Як ми повідомляли раніше, уродженка Кривого Рогу взяла участь в створенні онлайн-ресторану страв часів Голодомору.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: