В Мінсоцполітики повідомили, що накопичувальні пенсії українців будуть надійно захищені

13 липня 2021 о 14:00 - 4192

AvatarVirsavia Gonchar


В Мінсоцполітики повідомили, що накопичувальні пенсії українців будуть надійно захищені

В Мінсоцполітики розповіли, що накопичувальні пенсії громадян будуть надійно захищені.

Голова Мінсоцполітики повідомила, що законом передбачено понад 40 механізмів, які практично зводять до нуля можливість їхньої пропажі в результаті недобросовісних або непрофесійних дій розпорядників накопичувального фонду.

За словами Марини Лазебної, Україна може отримати вигоду з того, що вона однією з останніх запроваджує у себе систему накопичувальних пенсій. Адже у країн, які проходили це раніше, вже накопичено величезний досвід помилок, яких вдасться уникнути.

Законом, зокрема, передбачено такі захисні механізми:

  • Накопичувальні фонди щодня звітуватимуть держрегулятору і публікуватимуть показники діяльності.
  • Учасники накопичувальної програми зможуть щодня перевіряти накопичення і за найменшого сумніву зможуть передати їх в інший фонд.
  • Фонди будуть використовувати міжнародні стандарти звітності і проходити щорічний аудит. Результати цього аудиту будуть у публічному доступі.
  • Накопичувальні фонди не зможуть бути ліквідовані за процедурою банкрутства. План ліквідації фонду засновники зобов’язані подати в держрегулятор за півроку до ліквідації, а клієнти фонду будуть переведені в інші фонди за їхнім вибором. До речі, за 16 років в Україні вже було ліквідовано близько 50 накопичувальних фондів, і все це обійшлося без втрат для їхніх клієнтів.
  • Накопичувальний пенсійний фонд складається з чотирьох установ – фонду, адміністратора, компанії з управління активами та банку-зберігача. Всі вони будуть зобов’язані контролювати один одного і нести відповідальність за кожну операцію.
  • Гроші, які будуть накопичуватись у фонді, можуть бути використані для вкладення в активи, а їхній список буде визначено законодавчо. Виходить, що вкладати гроші майбутніх пенсіонерів в різні сумнівні підприємства фонди не зможуть.
  • Законом передбачено граничний рівень витрат, які покриваються за рахунок пенсійних активів, щоби пенсійні накопичення не знецінювались на тлі витрат.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: