В центрі Дніпра КП “Міськзеленбуд” пошматував дерева

09 грудня 2020 о 09:00 - 2090

Євген ОхайнийЄвген Охайний


В центрі Дніпра КП “Міськзеленбуд” пошматував дерева

Декоративна обрізка чи знищення дерев? Навіщо зрізати під самісенький стовбур? Питань, до так званих фахівців з озеленення міста багато, а відповідь одна.

Питання обрізки дерев порушила мешканка Дніпра Галина Недзвецкая у Facebook. Вона виклала фото знівечених дерев біля будівлі за адресою Крутогірний узвіз 21. Фасад дому на розі двох вулиць (Крутогірного узвозу та площі Успенській) нещодавно відреставрували та пофарбували. Мабуть, тому й вирішили порізати дерева, щоб видко було гарніше.

Такої думки припустилася містянка.

“А дерева просто декоративний елемент в екстер’єрі даного проекту? Така собі мода — безжалісна кастрація дерев заради реклами оновленого фасаду. Шановні інвестори, девелопери, проектувальники, виконавці — дерева — живі!” – написала жінка.

Вона пояснює, що топінгом називають обрізку верхньої частини дерева, яку використовують для того, щоб стримувати зростання крони. Ця процедура передбачає видалення значної частини гілок та завдає істотної шкоди рослині. А також, що важливо, скорочує загальний термін життя дерева.

Фахівці у всьому світі, зазвичай не рекомендують використовувати топінг, але тількіи не дроворуби з КП “Міськзелебуд”! Вони пиляють і рубають дерева в місті сотнями, якщо не тисячами. Звідки їм знати, що з основних недоліків цієї методи є те, що така обрізка робить дерево потенційно небезпечним: гілля, яке виростає на стовбурі після жахливої процедури, зазвичай є слабкими. Тому будь-який сильний снігопад або вітер може призвести до їх обвалення.

А сильні снігопади і вітер це як раз про Дніпро, який в останній час часто потерпає від змін клімату і стає жертвою природних негараздів.

Ще повна обрізка верхівки дерева робить його більш уразливими до хвороб і комах-шкідників. Це пов’язано з тим, що неправильно виконані зрізи великої площі часто загнивають.

Крім цього, видаляється практично все листя, яка необхідне для нормального росту. Також варто відзначити, що топпінг потрібно регулярно повторювати, тому що стовбур після нього продовжує зростати. Таким чином, з фінансової точки зору він також не несе великого зиску.

Ми вирішили запитати у “фахівців” Міськзеленбуду, чи вважають вони правильними такі свої дії. Але, за звичкою чиновників Дніпра, журналіста телефоном “перенаправили” до пресслужби міськради. А там в телефонному коментарі пояснили, що дерева обрізали за проханням Ліцею №100, який є сусідом будівлі з новеньким фасадом. Анастасія Поповскька сказала, що навчальний заклад звернувся до комунального підприємства з проханням про обрізку дерев.

Раніше ми писали, що на одному з жилмасивів Дніпра за розпорядженням Філатова викопують дерева. Та ще про те, що «подяка» чинного мера «знищить» дерева на Набережній Перемоги. Більше про реконструкцію вул. Набережна Перемоги читайте за посиланням.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: