Утеплення шкіл у Дніпрі: як у місті реалізується перший етап спільного інвестиційного проєкту з ЄБРР

07 квітня 2021 о 11:00 - 270
Утеплення шкіл у Дніпрі: як у місті реалізується перший етап спільного інвестиційного проєкту з ЄБРР

У Дніпрі триває термомодернізація шкіл і дитячих садків. На комплексні заходи з утеплення будівель Європейський банк реконструкції та розвитку спільно з Фондом Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та навколишнього середовища виділили 12,5 млн євро.

Про це повідомляє Дніпровська міськрада.

Загалом у рамках першого етапу реалізації проєкту реновація відбулась у 84 освітніх закладах міста. Серед них і середня загальноосвітня школа № 8 (вул. Прапорна, 23).

«Утеплено мінеральною ватою фасад будівлі, замінено вікна та двері на енергоощадні, частково утеплено покрівлю, встановлено індивідуальний тепловий пункт і прилад обліку. Завдяки впровадженню усіх цих заходів очікується 41% економії енергоресурсів порівняно із базовими показниками. Усі роботи заплановано завершити у травні цього року», – розповів  представник підрядної організації Ігор Чабанюк.

Заступниця директора з навчально-виховної роботи КЗО «СЗШ № 8» Тетяна Пальчун сказала:

«Щороку під час опалювального сезону, особливо взимку, температура у класах іноді не досягала 18 градусів, тому учням доводилося перебувати на уроках у верхньому одязі. Власними силами вирішити цю проблему ми не могли. Тепер, завдяки заходам з енергомодернізації, запровадженим міською владою, температура у закладі стала комфортною».

Термомодернізацією школи задоволені й батьки.

«Мій син навчається у 6 класі. До ремонту дитина часто розповідала, що у школі бувало холодно, доводилося бути у верхньому одязі на уроках та під час перерви. Після того, як утеплили стіни, це відразу стало відчутно, адже вдягатися син став легше. До того ж школа й зовні міняється, оновлюється, стає світлішою та охайнішою», – зазначила мама учня Оксана Колодязна.

Наразі у рамках першого етапу спільного інвестиційного проєкту з ЄБРР у 16 закладах з 84 роботи на фінішній прямій, у решті – енергоефективні заходи запроваджено повністю.

«На цьому термомодернізація бюджетних установ і закладів у Дніпрі  не завершується. Наразі підписано договір з ЄБРР на 25 млн євро та отримано ще один грант від Фонду Східноєвропейського партнерства на 5,5 млн євро. Експерти банку вже визначили наступні  98 об’єктів, на яких будуть впроваджені енергоефективні заходи. Окрім закладів освіти, туди додадуть ще заклади охорони здоров’я. Тож на 2-му етапі заходи з підвищення енергоефективності будівель відбудуться у 4 медичних закладах, 66 дитсадках та 28 школах», – запевнила директорка департаменту інноваційного розвитку ДМР Юлія Павлюк.

Поділитися: