Українською! Дніпровський автоперевізник “Карлссон” порушує закони України про мову і рекламу (фотофакт)

17 травня 2021 о 14:10 - 6559

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Українською! Дніпровський автоперевізник “Карлссон” порушує закони України про мову і рекламу (фотофакт)

Придбані підприємством-автоперевізником “Карлссон” чи то в Німеччині, чи то в Австрії автобуси великої місткості порушують рекламне і мовне законодавство України.

Згідно із Законом України ”Про рекламу” мовою реклами є українська. Відповідно мовному законодавству мовою обслуговування населення, надання послуг у всіх сферах має бути українська.

На автобусі маршруту № 136, державний номер реєстрації АЕ 64 49 ОЕ, на бортах нанесений рекламний текст німецькою мовою. Разом із текстом вказано і телефон – наявна позначка у вигляді телефонної слухавки і сам номер явно не українського оператора. Це однозначно вказує на рекламний характер тексту.

На іншому автобусі 136 маршруту, державний номер реєстрації АЕ 6025 ОН виконаний німецькою напис ”100 yahre”. В перекладі на українську – ”100 років”. Також на борту транспортного засобу міститься зображення, яке нагадує Віденську оперу. Саме вона у 2018 році святкувала свій сторічний ювілей.

На автобусі 136 маршруту державний номер реєстрації АЕ 21 25 ОЕ на одному борту написано: “”Wir bünden Energie”, що у гугл-перекладі означає: ”Ми поєднуємо енергію”. На іншому – “Voller energien”, тобто “сповнений енергією” і нижче: “für unsere Region” – “для нашого регіону”. А також: “Stadtwerke Sonderhausen” – “Комунальне господарство Спеціальний будинок”. Під написом – емблема (логотип) зі словами “Stadtwerke Sonderhausen”. Достеменно невідомо, що тут мається на увазі, можна лише припускати, що раніше автобус належав до комунального господарства якогось німецького/австрійського міста.

Вимагаю:

  1. Стягнути з підприємства ”Карлссон” – директор Бевзюк Віктор Павлович 067 633 57 77, юр. адреса: м. Дніпро 49000 вул. Криворізька, 72; ЄДРПОУ 31 57 67 91, тел. факс (056) 722 20 89; фактична адреса: м. Дніпро, 49083 вул. Каштанова, 15, – штраф за нехтування Закону України ”Про рекламу”.
  2.  Перекласти тексти українською або повністю їх прибрати.
  3. Зняти з маршруту № 136 вказані автобуси до приведення їхніх бортів у відповідність з Законом України ”Про рекламу”, а також мовним законодавством.

Департамент транспорту та інфраструктури міської ради у відповідь на звернення написав, що направив усім перевізниками телефонограми з рекомендацією неухильного дотримання Закону України “Про рекламу”. При цьому зауважив, що ніяких дозволів на розміщення реклами на транспорті не вимагається.

Директор “Карлссона” Бевзюк В.П відписав, що по-перше не вважає розміщені німецької мовою тексти рекламою (а що ж це?!), а по-друге – громадянин Мазур не є контролюючою інстанцію, аби щось перевіряти на предмет відповідності законів. Отже, Бевзюку байдуже, що якийсь дніпрянин чомусь скаржиться на підприємство. А ще пригрозив: якщо скарги на “Карлссон” не припиняться, то подасть до суду за наклеп, захист честі, гідності і ділової репутації.

Левова частина моїх скарг стосується багаторічного, щоденного, щогодинного рекетування водіями “Карлссона” пенсіонерів і кришування цього здирництва Департаментом транспорту міськради Дніпра.

Також за темою:

Олексій Мазур, Дніпро

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: