Українські теплостанції визнали головними забрудниками на континенті

25 травня 2021 о 12:00 - 2080

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Українські теплостанції визнали головними забрудниками на континенті

Українська система ТЕС посідає 1-2 місце у Європі за викидами основних небезпечних речовин та не відповідає нормативам ЄС.

Про це повідомляє ГО “Екодія“, посилаючись на дослідження міжнародного аналітичного центру EMBER.

Згідно з їх розрахунками, Україна продукує 72% всіх викидів зольного пилу в Європі, 27% двоокису сірки та 16% оксидів азоту.

Серед топ-10 електростанцій з найбільшими викидами зольного пилу (PM10), Україні належать 8 електростанцій. Сюди входять Курахівська, Бурштинська, Трипільська, Луганська, Зміївська, Вуглегірська, Слов’янська, Ладижинська ТЕС. Всі вони були введені в експлуатацію у 60-70-х роках минулого століття.

В топ-30 по цим викидам входить 18 українських ТЕС. Водночас зазначається, що мікрочастки пилу PM10 у забрудненому повітрі є причиною близько 80% передчасних смертей, пов’язаних з викидами вугільних електростанцій у Європі.

Автори дослідження зауважують, що з моменту приєднання України до Договору про Енергетичне Співтовариство у 2011 році жодна з українських ТЕС не була приведена у відповідність до вимог Директив ЄС щодо викидів.

Крім того, 9 з 15 українських теплоелектростанцій належать ДТЕК Ріната Ахметова, а також – 17 шахт, вуглезбагачувальні комплекси та не менш брудні металургійні та коксохімічні підприємства, об’єднані в холдинг “Метінвест”.

З 20 найбрудніших підприємств теплової енергетики 9 належать ДТЕК, 3 ТЕС – Центренерго ( що донедавна контролювалися Ігорем Коломойським), 1 ТЕС – депутату від групи “Довіра” Максиму Єфімову, а найбрудніші ТЕЦ – екснардепу Анатолію Шкрібляку.

Як “Лица” писали раніше:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: