Україна скоротила експорт товарів до Росії на 78%

06 липня 2021 о 15:00 - 4030

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Україна скоротила експорт товарів до Росії на 78%

З 2013 по 2019 рік експорт українських товарів до Російської Федерації зменшився на 78% та зріс на 24% до країн Європейського Союзу. Зокрема, на такі показники вплинула Угода про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це повідомляє finance.ua.

«Експорт товарів до Європейського Союзу з 2013 по 2019 рік зріс на 24%, в той час як до РФ зменшився на 78%. 2020 рік ми не рахуємо, бо це рік пандемії. Тобто, ми збільшили експорт до Євросоюзу та зменшили його до РФ, але в цілому нам ще не вдалось замістити ті втрати від експорту до Росії за рахунок ЄС. Але я впевнений, що це відбудеться», – сказав він.

За його словами, на сьогодні Євросоюз є найбільшим торговим партнером України з часткою близько 40%.

Також швидкими темпами зростає частка азіатського ринку, особливо Китаю, і станом на 2019 рік вона становить 33%. Частка Росії становить лише 6% з 23%, що була раніше.

Серед основних змін, які стосувались ринку після підписання угоди, – Україна почала експортувати більше сільськогосподарських та готових харчових продуктів замість металів та мінералів.

«Наша угода про асоціацію, додатково до всіх відомих факторів – політичних, економічних та інвестиційних, дозволяє переструктуровувати нашу зовнішню торгівлю з РФ до ЄС на сприятливих для нас умовах. А також має структурний вплив на ринки всередині країни», – підсумував Милованов.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: