Україна отримає від МВФ $2,7 млрд

03 серпня 2021 о 11:00 - 3705

AvatarVirsavia Gonchar


Україна отримає від МВФ $2,7 млрд

Рада керуючих МВФ 2 серпня затвердила загальний розподіл спеціальних прав запозичення (СПЗ) на $ 650 млрд (приблизно 456 млрд СПЗ) для поповнення світових ресурсів ліквідності.

Про це повідомляє МВФ.

Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва зазначила, що розподіл СПЗ послужить на благо всіх держав-членів, допоможе задовольнити довгострокову глобальну потребу в резервах, зміцнить довіру і сприятиме посиленню стійкості та стабільності світової економіки.

Загальний розподіл вступить в дію 23 серпня 2021 року. Гроші будуть переведені країнам-членам МВФ пропорційно їх існуючим квотам у Фонді.

Згідно з квотами, Україна отримає від МВФ $2,7 млрд з $650 млрд.

Близько $275 млрд (приблизно 193 млрд СПЗ) з нового розподілу піде країнам з формуючим ринком, і тим, що розвиваються, в тому числі країнам з низьким рівнем доходу.

У разі конвертації СПЗ в іноземну валюту країні доведеться платити 0,05% річних тим країнам, які у неї викуплять ці СПЗ.

Довідка:

  • Спеціальні права запозичення (СПЗ) – резервний і платіжний засіб, що емітується МВФ. Існує тільки в безготівковій формі у вигляді записів на банківських рахунках. В рамках емісії гроші отримує на свій рахунок агент, який від імені країни управляє СПЗ. З точки зору бухгалтерського обліку для країни ці ресурси будуть активом, а не зобов’язанням (тобто не кредит) і збільшать золотовалютні резерви (ЗВР) країни на суму емісії.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: