Україна не дотягує до країни, в якій повністю вільний інтернет, – Freedom House

29 вересня 2021 о 17:30 - 1632

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Україна не дотягує до країни, в якій повністю вільний інтернет, – Freedom House

Міжнародна неурядова організація Freedom House покращила показник рівня свободи в інтернеті в Україні з 61 до 62 балів у 2021 році порівняно з 2020 роком.

Про це свідчить звіт Freedom House про свободу в інтернеті в світі в 2021 році.

«Україна — 62 зі 100, частково вільна. Минулорічна оцінка і статус — 61 зі 100, частково вільна. Оцінки виставлені за шкалою від 0 (мінімально вільна) до 100 (найбільш вільна)», — сказано в ньому.

За критерієм «перешкоди для доступу до інтернету» Україна отримала 20 з 25 балів (на 1 бал вище, ніж у 2020), в розрізі обмежень по контенту Україна отримала 21 з 35 балів (залишилася на попередньому рівні), в частині порушення прав користувачів — отримала 21 з 40 балів (також залишилася на попередньому рівні).

До рівня «вільної» в інтернеті країни Україні не вистачає ще 8 балів.

У звіті наголошується, що умови для свободи в інтернеті в Україні покращилися, оскільки не було навмисних перерв у доступі до інтернету і зменшилася кількість зареєстрованих випадків ув’язнення користувачів за онлайн-діяльність, захищену відповідно до міжнародних стандартів прав людини.

Однак цензура залишається негативною тенденцією в онлайн-середовищі.

Так, Президент Володимир Зеленський підписав нові цикли обмежувальних заходів щодо афілійованих з Росією інтернет-ЗМІ, а суди продовжили практику блокування онлайн-ресурсів шляхом постанови про «арешт прав інтелектуальної власності інтернет-користувачів».

Крім того, законодавці висунули низку законопроєктів, які забороняють контент, що заперечує російську агресію в Україні, і створюють загальні передумови для блокування онлайн-ресурсів, іноді без рішення суду.

Freedom House вважає також ударом по захисту особистих даних українців і їхньому праву на недоторканність приватного життя закон про електронні комунікації і закон про розвідку, які дозволяють уряду обмежувати доступ в інтернет з метою антитерористичних операцій і під час надзвичайного або воєнного стану, посилювати операції державного нагляду і довільно перехоплювати приватні повідомлення.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: