Україна може запропонувати іноземцям 40% потужностей підземних сховищ газу

28 жовтня 2021 о 09:01 - 10005

EditorEditor


Україна може запропонувати іноземцям 40% потужностей підземних сховищ газу

Оператор газосховищ використовує близько 60% потужностей підземних сховищ газу (ПСГ) для задоволення потреб України у газі. Інші обсяги можуть використовуватися для роботи з іноземними партнерами та вирішення стратегічних питань енергетичного ринку України та Європи.

Про це повідомив в.о. генерального директора “Укртрансгазу” Сергій Перелома у Facebook.

“Наразі ми в Операторі газосховищ бачимо кілька напрямків розвитку, які допоможуть як розвинути бізнес із зберігання газу в Україні, так і посилити енергетичну безпеку на континенті загалом. Так, одним із способів залучити до українських ПСГ ми бачимо створення нових додаткових об’єднаних продуктів (bundle products). Перший такий продукт — Митний склад + short haul — минулого року показав свою високу ефективність: 58% запасів газу нерезидентів протягом сезону накачування-2020 надійшло в Україну саме цим шляхом”, — написав Перелома.

За його словами, Україна сьогодні вивчає можливість запровадження нового, вже транскордонного, bundle product, який поєднує послуги Оператора ПСГ України, а також операторів ГТС України та сусідніх європейських країн.

“Ми продовжуємо працювати з темою зберігання страхових запасів газу ЄС в Україні. Для забезпечення енергетичної безпеки у пікові періоди споживання європейським країнам необхідно формувати запаси газу на рівні 25-30% річного споживання. Проте потужності ПСГ для цього далеко не у всіх членів ЄС Оператор пропонує європейським партнерам до 10 млрд кубометрів обсягів ПСГ для довгострокового зберігання таких стратегічних запасів. Роботу над реалізацією цієї стратегії ми разом із колегами з низки державних відомств вже розпочали. у посиленні енергетичної безпеки та незалежності країн Європейського континенту. І України зокрема”, – додав він.

Крім того, Оператор газосховищ України готовий запропонувати свої ПСГ для зберігання газу, що постачається до Європи у зрідженому вигляді.

За даними оператора українських газових сховищ компанії “Укртрансгаз”, станом на 1 жовтня запас газу становив 18,7 млрд. кубометрів.

Протягом минулого сезону опалення Україна використовувала свої ПСГ у режимі відбору понад півроку – з 20 жовтня 2020 року до 29 квітня 2021 року.

Раніше “Лица” писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: