«Україна близька до дефолту»: євробонди почали різко втрачати ціну

18 січня 2022 о 15:30 - 10939

Регіна ОрловаРегіна Орлова


«Україна близька до дефолту»: євробонди почали різко втрачати ціну

Єврооблігації і ВВП-варанти України з минулого тижня, коли почалося зниження їхніх цін, подешевшали на 10−17% залежно від терміну погашення.

Як повідомляє Finance.ua, ставка за «найкоротшими» паперами підскочила на 18,8 п.п., а за паперами з погашенням в 2023—2024 роках — на 5,7−5,9 п.п., про що свідчать котирування в агентстві Bloomberg.

Причиною став масовий розпродаж євробондів на тлі погіршення очікувань про можливий напад Росії. У підсумку — ціни падають, а прибутковість зростає.

Тільки за вчора, 17 січня, котирування знизилися на 2,3−4,6%. Ціна «найкоротших» паперів з погашенням у вересні цього року втратила 3,3%, внаслідок чого ставка до погашення за ними підскочила з 19,5% до рекордних 26,5%.

Прибутковість паперів з погашенням після 2023 року підскочила до 16%, після 2027 року — до 12%. «Найдовші» єврооблігації (у 2032 році) тепер мають ставку понад 11% річних.

Крім того, на 2,7% подешевшали і ВВП-варанти: тепер їх ціна становить близько 74,2% від номіналу.

«Ситуацію не можна назвати критичною, але практично на межі. У борг Україні більше ніхто не дасть. А якщо і дадуть, то під величезні відсотки. З урахуванням того, що старі борги ніхто не пробачить і їх потрібно погашати, то для України це практично рівносильно дефолту», — написав український бізнесмен, голова наглядової ради алкогольного холдингу Global Spirits Євген Черняк у Facebook.

Він порадив українцям купувати долари, «поки хороший курс».

Розпродаж українських паперів торкнувся і акцій. Найбільше впали в ціні акції гірничорудної компанії Ferrexpo, що котируються на Лондонській фондовій біржі (LSE).

Її залізорудні активи розташовані в Полтавській області: на 10,7% з 12 січня. Також на 10% подешевшала і нафтогазова компанія Enwell Energy.

Раніше “Лица” також повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: