Укравтодор виділяє археологам майже 2 мільйони гривень. Коли й навіщо? 

23 березня 2021 о 10:00 - 1672

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Укравтодор виділяє археологам майже 2 мільйони гривень. Коли й навіщо? 

Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області (Укравтодор) 17-го березня уклала угоду із Науково-дослідницьким центром «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України. 

Ця інформація міститься на сайті відкритих електронних тендерів Prozorro.

Договір передбачає проведення археологічного дослідження дороги державного значення Н-31 (Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка). Проводиться розкопки будуть на ділянці від с. Лобойківка до межі Дніпропетровської області.

До кінця грудня поточного року охоронна археологічна служба має дослідити об’єкти археологічної спадщини-поселень Могилів-І, Цибулівка-І, Рудка-І, Рудка-ІІ, Рудка-ІІІ, залишки фортифікаційних споруд (доба бронзи, ранній залізний вік), які розташовані у межах смуги відведення під будівництво дороги. Науковці також повинні відфотографувати та описати їх, помити та первинно відреставрувати знахідки, підготувати відповідні звіти. На ці роботи витратять 18,4 мільйона гривень.

Договір уклали за переговорною процедурою, тобто без проведення відкритого тендеру. У обґрунтуванні зазначається, що саме Охоронна археологічна служба Україна має кваліфікаційні документи та дозволи на право проведення археологічних досліджень зазначених об’єктів.

Раніше вже Укравтодор організовував розкопки місцевості уздовж дороги Н-31. Зокрема, істориками були досліджені кургани за 715 тис. грн. та археологічні поселення Гречане-ІІ, Проточі-ІІ, Проточі-ІІІ за 5,6 млн. грн. Тоді на місці прокладання магістралі відкопали знахідки, яким понад 2 тисячі років.

В Укравтодорі розповідають:

“Як свідчать старі карти, у 18-19 ст. на місці будованої автомагістралі проходив шлях з постоялими дворами, млинами та корчмами. Це підтверджується численними знахідками артефактів цього періоду, серед яких православні та католицькі хрести, місцева кераміка та ручні жорна, монета часів правління Російською імперією Петра І. Також знайдена різноманітна кераміка, що представлена як найдавнішими ліпленими посудинами, так і уламками давньогрецьких амфор. Цікава й ще одна дуже рідкісна для Приорілля знахідка – монета хана Тохтамиша”.

Як відомо, траса Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка будується в Полтавській та Дніпропетровській областях. Будівництво планують завершити в цьому році.

Раніше ми повідомляли про те, що «Автомагістраль-Південь» знесла будинок селянки і зайняла її землю для будівництва траси.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: