У США готують новий пакет підтримки економіки на 3 трлн доларів

24 березня 2021 о 12:30 - 1687
У США готують новий пакет підтримки економіки на 3 трлн доларів

У США економічні радники президента Джо Байдена готують новий пакет заходів з підтримки економіки на 3 трлн доларів. Він буде спрямований на довгострокову перспективу і торкнеться розвитку національної інфраструктури і переходу до чистої енергетики.

Про це повідомляє The New York Times.

Новий пакет заходів з підтримки економіки розіб’ють на кілька менших пакетів.

Перший пакет – розвиток інфраструктури, зокрема чистої енергетики і 5G. Гроші підуть на широкосмуговий зв’язок у сільській місцевості, підвищення кваліфікації мільйонів працівників, будівництво доступних і енергоефективних житлових будинків. Близько 1 трлн доларів мають намір витратити на будівництво доріг, мостів, залізниць, портів, станцій зарядки електромобілів, модернізацію електромереж.

Другий пакет – соціальна сфера. Гроші витратять на безкоштовну освіту в громадських коледжах, загальнодоступних дитячих садках і національну програму оплачуваних відпусток.

Пакет економічної допомоги на суму 1,9 трильйона доларів, який Байден підписав в цьому місяці, включає гроші, щоб допомогти вразливим людям і підприємствам пережити пандемічний спад. Але це мало сприяє просуванню довгострокової економічної програми, включаючи перехід на поновлювані джерела енергії і підвищення конкурентоспроможності Америки. Тому в  адміністрації Байдена вважають ці цілі — створення національної інфраструктури та перехід до низьковуглецевої майбутньому — невіддільними.

Раніше ми писали: США можуть посилити підтримку Україні.

Поділитися: