У Солоному відкрили затишний будиночок для 10 дітей-сиріт

19 грудня 2020 о 09:00 - 1251

Регіна ОрловаРегіна Орлова


У Солоному відкрили затишний будиночок для 10 дітей-сиріт

У Солонянській громаді відкрили новозбудований малий груповий будинок. Сучасну домівку для дітей-сиріт звели «з нуля» державним та обласним коштом. Громада закупила меблі та обладнання. Затишна оселя вже наповнилася дитячим гомоном. Для 5 хлопчиків та 5 дівчат – світлі спальні, кухня, вітальня. У кожного – власне «робоче місце» для занять. А ще – дбайливі вихователі, які опікуватимуться їхнім розвитком.

Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Малий груповий будинок – новий стандарт у вихованні дітей-сиріт. Він прийшов на зміну інтернатам, які давно застаріли, – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. – Наша команда починала будівництво у Солоному майже два роки тому. І ось – маємо сучасну затишну оселю. Це справжній подарунок для маленьких мешканців громади. Обстановка максимально наближена до домашньої. Стильний інтер’єр, яскраві меблі. Всюди – багато світла і простору». 

Домівку для сиріт звели у середмісті Солоного, неподалік від опорної школи. Одноповерхову стильну будівлю видно вже здалеку. Заходиш у хвіртку – і потрапляєш на охайне подвір’я. Там – вимощені плиткою доріжки, газон, яскравий дитячий майданчик із гойдалками. Поруч – невеличка споруда. Це котельня і склади для продуктів.

Всередині домівки багато простору. Стильна кухня у яскраво-жовтих та зелених кольорах, що переходить у їдальню і далі – вітальню. В іншому крилі – п’ять світлих спалень та кімната вихователя.

«Дітки сповнені вражень. У кожного – власний куточок. Є де робити уроки, грати. Маємо і п’ять ноутбуків – по одному на двох вихованців. Плануємо організовувати екскурсії, походи. Діти відвідуватимуть гуртки та спортивні секції. Привчатимемо їх і до дорослого життя. Вони власноруч прибиратимуть оселю. Кухар навчатиме готувати їжу. А ще – проводитиме майстер-класи з випічки пирогів та ліплення вареників», – розповіла директорка закладу Ольга Полторацька.

У будиночку оселилися 10 хлопчиків та дівчаток від 5 до 16 років. Всі вони – із сіл Солонянщини. Дев’ятирічна Даша – разом зі старшим братиком-погодкою Тимофієм.

«Дуже сподобалася кухня, і моя кімната гарна. Я мріяла про такий затишок», – поділилася Даша Півень. 

Окрім ноутбуків, у вихованців – кухонне обладнання та побутова техніка. Мультиварка, мікрохвильовка, праски, холодильники та морозильні камери, електрочайник, пральні машини, телевізор.

«Позиція Президента України Володимира Зеленського – максимально розбудовувати Україну та робити її комфортною для всіх. Впевнена: для 10 дітей цей будиночок стане справжнім сімейним гніздечком. Важливо, що з хлопчиками та дівчатками цілодобово будуть вихователі. Вони працюватимуть позмінно, – сказала радниця голови Дніпропетровської ОДА Ольга Горб. – Добре, що діти розвиватимуться в майже домашній обстановці». 

Нині на Дніпропетровщині готують до відкриття ще три малі групові будинки: у Петриківці, Покрові, Раївці. На завершальному етапі – будівництво таких закладів у Кам’янському та Богданівці.

Всі вони – за єдиним типовим проєктом.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: