У породіль з COVID-19 народжуються здорові діти

05 жовтня 2020 о 16:30 - 1438
У породіль з COVID-19 народжуються здорові діти

Заступниця медичного директора з акушерсько-гінекологічної допомоги Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І. І. Мечникова Ірина Кітова у своєму дописі на Facebook відповіла на важливі питання щодо впливу коронавірусу на вагітну жінку та плід.

Вона заспокоїла своїх читачів тим, що плід не є прямою мішенню для інфекції, а серйозно непокоїтися треба лише майбутнім породіллям із середньотяжкою та тяжкою формою COVID-19.

Також Ірина Кітова зазначила, що при агресивному перебігу хвороба небезпечна на будь-якому етапі вагітності:

  • У першому триместрі відбувається закладка органів і систем, і інтоксикація ніяк не впливає позитивно на цей процес.
  • У другому триместрі вірус може привести до уповільнення розвитку плода.
  • В третьому триместрі при наявності анемії еритроцити втрачають можливість переносити кисень, тому плід починає відчувати кисневе голодування, що автоматично сповільнить його зростання і розвиток.

«Що ж стосується передачі коронавирусу від матері до дитини внутрішньоутробно, то таких випадків ще не було зафіксовано.  Вірус не має доведеного тератогенного впливу на плід. Плацентарний бар’єр реально хороший для нього. Як правило, дітки народжуються здоровими!» – саме так завершила своє пояснення лікарка.

Наостанок Ірина Кітова попросила не ігнорувати правила поведінки під час карантину і вчасно звертатися за медичною допомогою.

Також раніше ми писали, як патрульна поліція перевіряла дотримання карантинних обмежень у тролейбусах, та показували, як АТО-вці дякували медикам лікарні ім. І. І. Мечникова за врятовані життя.

Поділитися: