У Петриківці відкрили малий груповий будинок для дітей-сиріт

02 червень 2021 о 14:00 - 396

Регіна ОрловаРегіна Орлова


У Петриківці відкрили малий груповий будинок для дітей-сиріт

Схожий на заміський котедж ззовні. Яскравий, стильний та затишний всередині. У Петриківській громаді відкрили новозбудований малий груповий будинок для дітей-сиріт.

Про це повідомляє ДніпроОДА.

«Малі групові будинки – це сучасна домашня форма виховання. Насамперед сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Якісна альтернатива інтернатам і дитбудинкам», – зазначила Ольга Горб.  

Символічно, що такий соціально важливий об’єкт відкрили у День захисту дітей, додала заступниця голови ДніпроОДА.

Домівку для сиріт назвали «Фортеця добра». Сучасна будівля видніється здалеку. Особливо виділяється дерев’яне оздоблення фасаду.

На подвір’ї мальовничий молодий сад та дитячий майданчик. Напередодні тут висадили смереку, тую, ялівець. Восени – черешню, абрикос, персик, сливу. Дерева підростуть і ділянка потопатиме у зелені. Ось-ось зацвітуть трояндові кущі.

«В області мешкає понад 8,5 тис дітей без батьківського піклування. Вони заслуговують на власну затишну домівку, – сказав голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук. – Дніпропетровщина реалізує пілотний проєкт. Будуємо найбільше малих групових будинків. Чудово, що сьогодні відкриваємо один з них».

Всередині – 5 спалень, велика кухня-вітальня, ігрова зона з теплою підлогою.

Комфортний мікроклімат у будинку забезпечують 8 кондиціонерів.

«Наша затишна домівка має все для гарного життя. Найкращі умови. Цікавий барвистий інтер’єр. Максимум домашньої атмосфери. Разом з кухарем діти зранку готуватимуть сніданки. Обідатимуть за великим столом», – розповіла директорка закладу Маргарита Брунич. 

Вихованці відвідуватимуть місцеву школу, дитячий садок, гуртки, секції. Вдома матимуть робочий куточок. А ще місце для розваг та ігор.

Першими жителями стали четверо дітей. Дві рідні сестрички та брат із сестрою. Їм від 6 до 15 років. Кажуть, вже встигли подружитися. Всього тут зможуть мешкати 10 хлопчиків та дівчаток.

Один з найстарших вихованців «Фортеці добра», 15-річний Богдан Омелюсик, цьогоріч закінчив 9-й клас. Збирається вступати до училища на електрика.

«Умови нам гарні створили. Та найбільше сподобався майданчик на подвір’ї. Адже я люблю займатися спортом», – поділився Богдан Омелюсик.  

«Тут класно!», – погодилась з братом 12-річна Маргарита. 

24/7 поряд будуть турботливі вихователі. Вони допомагатимуть дітям адаптуватися в соціумі. Навчатимуть звичним побутовим справам.

«Заклад чудовий. Діти житимуть вдома, бо громада – це наш дім», – вважає голова Петриківської селищної ради Наталія Коваленко.

Мережу малих групових будинків розбудовують в різних куточках області. Всі – за єдиним типовим проєктом. Один з таких об’єктів, зокрема, вже працює у Солоному.

Вихованці цієї затишної оселі приїхали у Петриківку привітати з новосіллям своїх однолітків.

На черзі відкриття малих групових будинків у Покрові, Раївці, Богданівці, Кам’янському.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: