У Першотравенську відкрили перший житловий об’єкт для переселенців. Помешкання для тимчасового проживання у реконструйованому гуртожитку отримали чотири родини.
Про це повідомляє suspilne.media.
Будівлю колишнього гуртожитку почали реконструювати у 2018 році. На першому поверсі облаштували 4 приміщення: трикімнатне, 2 двокімнатні та однокімнатне.
Родина Миколи Плужніка отримала трикімнатну квартиру.
Чоловік разом із дружиною та трьома дітьми у 2014-му переїхав із Луганської області до Першотравенська.
Перші півроку мешкали у друга, потім орендували квартиру. Чоловік каже, постійно не вистачало грошей. Тож коли дізналися про те, що виділяють тимчасове житло – звернулися із заявою до міськради.
«6 років знімаємо тут квартири, і от отримали свою. Подивилися, родина дуже задоволена. Діти взагалі у захваті. Будемо переселятися”, – радіє Микола.
«Мені дуже подобається, кімнати просторі, великі. Я думаю, ця кімната буде нашою, ми її поділили. Поставимо велике двоповерхове ліжко. Дуже задоволені, що нам нарешті видали житло. Це приємно, коли ти мешкаєш не на зйомних квартирах, а у своєму», – каже переселенка Альбіна.
На роботи витратили близько 3,5 мільйонів гривень – гроші Уряду Німеччини. Із заявами на отримання цього житла звернулися 13 людей.
Усього у місті проживає близько 3200 внутрішньо-переміщених осіб.
«Використовували порядки поселення, які визначені постановою Кабміну для внутрішньо-переміщених осіб. Згідно з нею, право проживання отримують ті сім’ї, котрі мають багато дітей або людей, котрі мають вади здоров’я, крім цього — пенсіонери», – розповів представник фонду-реалізатора проєкту Олег Овчінніков.
Усього у рамках цього проєкту тимчасове житло для переселенців облаштували у 5 областях.
У Дніпропетровській – це Першотравенськ та Кривий Ріг.
Там готують житло для 19 родин, зараз триває реконструкція.