У містах почали формувати мережу старших профільних шкіл: що це означає

26 січня 2021 о 15:00 - 3603

Avataradmin


У містах почали формувати мережу старших профільних шкіл: що це означає

Деякі школи попереджають учнів та їхніх батьків, що від нового навчального року в них не буде десятого класу, а також пропонують школярам обрати інший заклад середньої освіти або профільний коледж. Так у містах почали формувати мережу старших профільних шкіл, що передбачено законом “Про повну загальну середню освіту”. Реформу мають завершити до 2027 року для учнів Нової української школи.

Що чекає на теперішніх дев’ятикласників, йдеться у сюжеті Сніданку з 1+1.

У школі, де навчається ваша дитина, більше не буде десятого класу”, – такі повідомлення від учителів ширяться багатьма вайбер-групами для батьків школярів. У такий спосіб в Україні почали втілювати реформування старших класів, мета якого зробити таке навчання профільним і водночас розвантажити школярів. Зараз вони в школі не отримують необхідний обсяг знань, особливо з тих предметів, які важливі для вступу, для складання ЗНО, наприклад. Тому роблять це вже з репетирами, на курсах. Тобто поза школою у них продовжується ще одне таке повноцінне навчання. Треба дітям дати вибір предметів, які вони хочуть вивчати поглиблено”, – каже співголова громадської організації “Батьки SOS” Олена Бондаренко.

Реформа передбачає, що після дев’ятого класу навчання відбуватиметься або в ліцеях, які забезпечать якісною матеріальною базою та вчителями, що можуть викладати предмет поглиблено, або в профільних коледжах. Ці зміни мають поступово запровадити для учнів Нової української школи, які навчаються від 2018 року. Але реформа несподівано зачепила теперішніх 9-класників.

Частина дітей перейде, бо їм пощастило бути в тій школі, де десяті класи залишили. Частина дітей просто перейде автоматично в 10 клас, інша частина дітей, яким не пощастило, буде змушена складати іспити. Таким чином діти опиняються в нерівних умовах. Якщо ще памятаєте, що після дев’ятого класу діти складають обов’язкове ДПА. Тобто для дев’ятикласників половина року перетвориться в казна-що”, – вважає Бондаренко.

Натомість у Міністерстві освіти та науки причин для хвилювання школярів і їхніх батьків не бачать.

На цьому етапі нашого життя це не буде масовим явищем. Це можуть бути окремі рішення органів місцевого самоврядування. Вони мають право провести реорганізацію закладів, а також повинні обов’язково забезпечити, щоб всі діти мали можливість здобути повну загальну середню освіту. Повною мірою ця реформа старшої школи розпочнеться тоді, коли діти, які пішли до першого класу у 2018 році, переходитимуть до десятого. Тобто це 1 вересня 2027 року”, – розповів начальник головного управління шкільної освіти МОН Юрій Кононенко

Окрім реорганізації закладів середньої освіти до 2027 року мають підготувати нові навчальні програми та підручники, забезпечити технічну базу. Після реформування навчання у старшій профільній школі триватиме три роки.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: