У міськраді нагадали, як доглядати за хворим на COVID-19 у домашніх умовах

29 жовтня 2020 о 16:30 - 3573

adminadmin


У міськраді нагадали, як доглядати за хворим на COVID-19 у домашніх умовах

29 жовтня у Дніпровській міській раді відбувся брифінг щодо ситуації з коронавірусом у місті. Спікером події стала головна спеціалістка відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення ДМР Тетяна Мартиненко.

Проміж іншого, вона розповіла, як потрібно доглядати за хворим на коронавірусну інфекцію або людиною, що має її симптоми та підозру на неї, в умовах домашнього, не амбулаторного лікування.

Тетяна Мартиненко порадила наступне:

  • хворого слід розмістити в окремій кімнаті (якщо це не можливо, то дотримуватися дистанції не менше одного метра від нього);
  • відвідування гостей треба обмежити;
  • кімнати загального користування, такі як кухня та ванна кімната, слід добре провітрювати;
  • особа, яка доглядає за хворим, обов’язково має носити маску та нітрилові рукавички;
  • після використання засобів індивідуального захисту слід ретельно мити руки з милом;
  • у хворого має бути окремий посуд;
  • всі поверхні, з якими відбувається контакт, потрібно щодня очищати та дезінфікувати.

«Особи, які мають симптоми хвороби, повинні залишатися вдома, доки не буде доведено відсутність у них хвороби», — додала Тетяна Мартиненко.

Ми ж нагадаємо, що домашнє лікування доречне лише при легкому перебігу COVID-19, для якого характерні невисока гарячка (до 38°C), що добре контролюється, нежить, сухий кашель без ознак дихальної недостатності, відсутність шлунково-кишкових проявів (нудота, блювання, діарея), відсутність порушення свідомості, млявості.

При появі ядухи, нудоти, блювання, сплутаності свідомості, збільшення частоти дихальних рухів більше фізіологічної норми й інших небезпечних симптомів, потрібна якнайшвидша госпіталізація.

Раніше «Лица» описували маршрут пацієнта з COVID-19 системою охорони здоров’я України, складений Дніпропетровським обласним центром соціально значущих хвороб згідно з рекомендаціями МОЗ, та розповідали, що медики Дніпропетровщини отримали вересневі надбавки до зарплати за боротьбу з COVID-19 від держави.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: