У міськраді Дніпра обговорили реконструкцію Севастопольського парку

03 вересня 2021 о 19:00 - 10395

Регіна ОрловаРегіна Орлова


У міськраді Дніпра обговорили реконструкцію Севастопольського парку

У Дніпровській міській раді провели круглий стіл щодо формування історичного наративу міста на прикладі реконструкції Севастопольського парку. До обговорення долучилися історики, архітектори та представники різних департаментів, управлінь мерії.

Про це поінформував сайт міської ради Дніпра.

«Розглядаємо зміни історико-культурного ландшафту нашого міста на прикладі Севастопольського парку. Зокрема, говоримо про формування там дніпровського пантеону: як представити тих людей, які творили історію нашого міста. Щоб, прогулюючись парком, можна було знайомитися зі сторінками нашої історії, але не у звичному сприйнятті через томи, а через цей своєрідний пантеон. Головне, щоб інформація була подана максимально доступно. Наразі і розглядаємо, яким він має бути, – чи зосередженим в одному місці, або, навпаки, розгалуженим по парку», – розповіла директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання міськради Дар’я Біла.

Під час реконструкції у парку замінять паркан, мостіння, зовнішнє освітлення, упорядкують територію, з’являться нові зелені насадження, елементи благоустрою (лави, урни). Також територію планують поділити на зони: дитячо-спортивну (дитячий майданчик, скейт-зона, упорядкований стадіон), для тихого відпочинку, прогулянок. А також буде центральна зона з алеєю, її поєднають з меморіально-історичною зоною, родзинкою якої стане створення дніпровського пантеону.

«Як відомо, на території парку знайдені фундаменти Лазаревської церкви. А одне із завдань проєкту реконструкції – упорядкувати територію розкопів, щоб це була зона, де містяни могли знайомитися з історією. Також розглядається створення пантеону видатних постатей нашого міста. Наразі дискутуємо, як його гуртувати», – підкреслила архітекторка проєкту реконструкції Севастопольського парку, представниця КП «Агентство розвитку Дніпра» Олена Іваницька.

Зі свого боку доктор історичних наук, професор Інституту української археографії та джерелознавства Національної академії наук України Віктор Брехуненко зазначив:

«Загалом обговорюваний проєкт – вкрай важливий для міста, яке потребує ребрендингу. Саме історики повинні представити наукові розробки, які увійдуть в основу нової концепції».

Раніше “Лица” інформували:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: