У Кам’янському знищують зелених велетнів

22 вересня 2020 о 20:07 - 4615

verasta3verasta3


У Кам’янському знищують зелених велетнів

Влітку 2020 року в Кам’янському розпочався капітальний ремонт центрального скверу міста (проспект Свободи). В результаті ремонтних робіт були знищені тополі, липи, каштани та інші дерева у віці 20-30 років.

Тенденція знищення дорослих дерев у Кам’янському позначилась ще у 2016 році, коли місцева влада дозволила повністю спилювати крону у дорослих дерев, називаючи цю варварську процедуру «санітарним омолодженням». Практично всі дерева, які зазнали «санітарного омолодження», загинули, або перебувають у пригніченому стані.

За результатами оцінки вразливості Кам’янського до зміни клімату, виконаної фахівцями та представниками місцевих управлінь і департаментів у 2017 році, зелені насадження Кам’янського є однією з найбільш уразливих сфер міської інфраструктури. Через високий рівень забруднення повітря промисловими викидами, дерева перебувають в несприятливих умовах, погано ростуть і часто хворіють.

Ось чому організація «Голос Природи» пропонує місцевій владі переглянути правила і методику обслуговування зелених насаджень у Кам’янському з урахуванням специфіки промислового міста та зміни кліматичних умов.

Ці заходи необхідно включити до загальноміського Плану дій з адаптації Кам’янського до зміни клімату і безпосередньо до нової екологічної програми на 2021-2025 роки.

Зважаючи на те, що знищення дерев у Кам’янському стало нормою, організація «Голос Природи» хоче нагадати декілька основних причин, чому необхідно охороняти і берегти дерева.

У промисловому місті зелені насадження відіграють надзвичайно важливу роль, виконуючи наступні функції:

  • поглинання пилу і газів, що забруднюють атмосферне повітря;
  • виділення кисню і біологічно активних речовин;
  • зниження рівня шуму;
  • стабілізація вітрового режиму;
  • зниження температури повітря і поверхонь, створення тіні;
  • зниження ризиків локального підтоплення за рахунок поглинання і затримання частини опадів;
  • збереження біорізноманіття міської екосистеми, створення сприятливого середовища проживання для рослин, тварин і птахів;
  • формування естетично привабливого зовнішнього вигляду міста.

У теперішній час, на протязі вересня, організація «Голос Природи» проводить дослідження думки городян щодо проблеми зміни клімату і необхідності виконання заходів з кліматичної адаптації. В рамках цього дослідження «Голос Природи» прагне привернути увагу до необхідності охорони зелених насаджень і збільшення їх кількості. «Голос Природи» просить читачів витратити 10-15 хвилин для заповнення онлайн-анкети за посиланням.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: