У Дніпрі звільнили суддю за недбалість під час розгляду справ

19 лютого 2021 о 11:00 - 647

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


У Дніпрі звільнили суддю за недбалість під час розгляду справ

Суддю Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Литвиненка І.Ю. притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення з посади судді.

Про це повідомляє сайт Судової влади України.

У рішенні Дисциплінарної палати зазначається, що при розгляді низки справ Литвиненко І.Ю. продемонстрував суддівське свавілля, оскільки є очевидною незаконність висновків судді та односторонність тлумачення ним законодавства. Під час розгляду певних справ суддя допустив порушення внаслідок грубої недбалості, – повідомляється на сайті Судова влада України.

Встановлені обставини дають підстави для висновку, що допущені суддею Литвиненком І.Ю. порушення щодо розгляду справ у не передбачений законодавством спосіб та постановлення не передбачених законодавством рішень свідчать про наявність у діях судді складу дисциплінарного проступку, відповідальність за який передбачена пунктом 4 частини першої статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», оскільки суддя, нехтуючи основоположними принципами судочинства, вийшов за встановлені КПК України межі здійснюваного слідчим суддею контролю.

Відповідно до пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України,  статті 115 Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів» підставою для звільнення судді з посади є вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: