У Дніпрі створюють реєстр зниклих безвісти на Донбасі військових та цивільних

08 квітня 2021 о 13:00 - 577
У Дніпрі створюють реєстр зниклих безвісти на Донбасі військових та цивільних

Дніпровське об’єднання рідних безвісти зниклих «Надія» створює реєстр зниклих людей. Зараз у реєстрі зібрана інформація про понад сто людей. Серед них – військовослужбовці, бійці добровольчих підрозділів та цивільні.

Про це розповіла голова організації Ядвіга Лозинська.

Розмістити на цьому сайті анкету зниклих в зоні бойових дій може кожен.

Син Ядвіги Лозинської Андрій Лозинський – боєць 93 окремої механізованої бригади «Холодний Яр» – зник у 2014 році, під час виходу з Іловайська. Результати двох експертиз встановили, що тіло одного з невідомих солдатів на 99,9% збігається з ДНК її Андрія. Однак жінка результати ДНК-експертизи не визнала.

«Якщо я знаю точно, що мій син живий, і мене намагаються у різні способи змусити поховати чуже тіло, я не можу на це піти. У цьому мішку декілька останків людей, у них теж є рідні, мами і вони їх теж шукають», – каже мати Ядвіга Лозинська.

Вона говорить, що впродовж 7 років збирала інформацію і має докази того, що її син живий.

«Було розслідування проведено офіційно оперативним командуванням «Схід». Надані нотаріальні свідчення солдат, котрі були з моїм сином у полоні. І найголовніше, те, чому я знаю, що мій син живий, – він 5 вересня сам телефонував на мій телефон», – каже жінка.

Аби допомогти відшукати людей, дніпровське об’єднання родичів зниклих безвісти, головою якого є Ядвіга Лозинська, створило сайт пошуку «Надіємось».

Над проєктом також працює Вікторія Солодухіна. Жінка з жовтня 2014 року розшукує свого друга – військового 72-ї бригади Сергія Костакова на позивний «Маестро». Чоловік зник під час переводу до іншого підрозділу.

«Зник він у Волновасі, на території підконтрольній Україні. В той момент, коли там не було ні бойових дій, ні заходили ДРГ. І от ми шукаємо його вже 7-ий рік», – розповіла співзасновниця проєкту.

Зараз на сайті є інформація про понад сотню зниклих. Серед них військовослужбовці, бійці добровольчих підрозділів та цивільні.

«Наша пошукова сторіночка називається «Книга надії», тут хлопці, на чиє повернення сподіваються і кого чекають вдома. Це наш головний параметр відбору. Це те, що визначає їхнє право бути на цьому сайті. Тому що у нас є перелік родин, котрі мають на руках результати ДНК-експертизи 99,9% співпадіння з тілом. При цьому у них доволі обґрунтовані сумніви», – сказала Вікторія Солодухіна.

Також ми писали: Пожежі на Луганщині: військовий, якого вважали зниклим безвісти, загинув.

 

Поділитися: