У Дніпрі провели благодійний вернісаж для допомоги ЗСУ (фото)

27 червень 2022 о 08:55 - 11279

EditorEditor


У Дніпрі провели благодійний вернісаж для допомоги ЗСУ (фото)

Усі митці – від великих до маленьких об’єднались у рамках масштабного творчого проєкту #Арт_Наступ. Таким чином діячі культури різних напрямків вирішили підтримати наших військових та допомогти наблизити перемогу.

Благодійний вернісаж пройшов у трьох локаціях просто неба.

Про це поінформувала пресслужба міської ради Дніпра.

«Сьогодні ми разом з департаментом гуманітарної політики ДМР та Школою сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура проводимо другу акцію, але масштабну. Ми вирішили зробити три локації в популярних місцях, які відвідують дніпряни та гості міста. Це Набережна, сквер Прибережний та вулиця Яворницького, де ми зараз із знаходимось. Єдина відмінність – це різноманіття картин, які нам надали художники Дніпра та інших міст України», – зазначив голова фонду «Культурна столиця» Григорій Гельфер.

Від початківців до знаних митців – всі вони згуртувались та запропонували допомогу заради благодійної мети. Організаторам передали близько 1 700 картин та близько 600 витворів декоративно-прикладного мистецтва, які розмістили на трьох локаціях у Дніпрі. Географія не обмежилась лише Дніпром та областю. Свої творчі роботи запропонували Харків, Херсонська область, та три картини передала художниця із Бучі. Ірина Вишталюк, побачивши інформацію про проєкт, з‘вязалась з організаторами та надала свої три найкращі роботи, аби теж допомогти нашим військовим.

«Також хочу показати одну дитячу роботу, але з потужною історією. Сам малюнок не пов‘язаний з війною, але особливість цієї картини у записці, цитую: «Я дівчинка, у 2020 році переїхала з міста Волновахи до Кам‘янського. У Волновасі жили мої бабуся та дідусь, зараз їх будинку немає». Це, насправді, емоційна робота, і те, що ми зараз робимо – ми робимо для нашої перемоги. Наші військові переходять до наступу, і ми своєю творчою спільнотою переходимо до наступу. Бо якщо ми не допоможемо їм, то хто допоможе нам», – зазначила директорка КП «Школа сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура» ДМР, кураторка виставки Яна Куніцька.

Відвідувачі заходу могли придбати картини або витвори декоративно-прикладного мистецтва, які їм були до вподоби. Кожна робота мала свою ціну та була позначена конкретним кольором. Донати за роботи стартували від 100 грн і до 5 000 грн.

«Ми вже вдруге проводимо захід в партнерстві з Благодійним фондом “Фонд оборони країни” і маємо надію, що ті внески, які зроблять сьогодні дніпряни, допоможуть нашим захисникам. І як ви помітили, ми все ширше і ширше переходимо в масштабний #Арт_Наступ, до якого ще долучаться театрали, музиканти. Ми навіть плануємо благодійний бібліотечний напрямок», – зазначив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Євген Хорошилов.

Зібрані кошти передадуть у Благодійний фонд “Фонд оборони країни”, який від першого дня війни в Україні у співпраці з Центром тероборони Дніпра збирає кошти для забезпечення потреб військових підрозділів територіальної оборони Дніпра та Кривого Рогу, Національної гвардії України, поліції та військових частин.

«Гроші, які сьогодні нам вдасться назбирати, ми плануємо направити на закупівлю дронів, автомобілів з високою прохідністю, засобів особистого захисту та всього, що треба військовим України», – зазначила голова правління Благодійної організації “Благодійний фонд “Фонд оборони країни” Наталя Костюченко.

“Лица” також повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: