У Дніпрі почали продавати новорічні ялинки: де купити та скільки коштують

14 грудня 2021 о 14:30 - 9634

Регіна ОрловаРегіна Орлова


У Дніпрі почали продавати новорічні ялинки: де купити та скільки коштують

По Дніпру почали відкриватися перші торгові точки з новорічними ялинками.

Про це повідомляє Телеканал D1.

У Дніпрі почали з’являтися перші новорічні ялинки. Одна з точок продажу святкових дерев працює біля Дніпровського речпорту. Тут в основному можна придбати ялинки у комі – у горщику. Такі рослини не рубали, а спеціально вирощували на продаж.

Як розповідає співробітниця садового центру «TOP Landshaft» Вікторія, цього року користуються популярністю саме ялинки в насекомих – 80% клієнтів віддають перевагу новорічним красуням у горщиках.

Також Вікторія додала, що здебільшого городяни купують сосну, ялинку та ялицю. Іноді – середньорослі ялівці, які замінюють ялинку. Ціна дерева залежить від різних характеристик. Зазвичай сосна коштує дешевше, ялиця завжди дорожча.

Невеликі ялина та ялиця у горщику, розміром з кімнатну рослину, коштують від 250 гривень. Ціна ялини літражем 5–7.5 літрів стартує від 500–600 гривень, ялиці заввишки від півтора метра – від 1200 гривень.

«Ціна насамперед залежить від віку рослини. І, звичайно ж, від того застрижена ця ялинка чи сосна, чи вона сама по собі росла. Скільки у неї вкладено зусиль, скільки років витратили те що, щоб її виростити. Якщо її застригали, дерево коштуватиме дорожче. Для того, щоб виросла середня по висоті сосна, щоб вона була пишна, знадобилося мінімум на чотири роки більше, ніж на те, щоб така сосна виросла сама. Ці дерева за віком можуть бути однаковими. Але перша ялинка росла сама по собі, до неї людина не торкалася, її посадили і все. А другу постійно один-два рази на рік застригали, підгодовували, протравлювали. Можливо, використовувався краплинний полив. І відповідно ціна від цього вища», — уточнює Вікторія.

Більш «класичні» ялинки городяни можуть придбати біля торгового комплексу «Нагірка». Тут продають легально зрубані дерева – на кожній рослині є спеціальний чіп-бірка. Серед зелених красунь – сосна та кілька різновидів ялинок.

Ціна однієї ялинки стартує від 500 гривень і може сягати кількох тисяч. Як розповідає продавець Валерій, вартість дерева залежить від висоти, краси та пишноти. З бюджетніших варіантів – зрізи, тобто кілька зібраних разом хвойних гілок, на дерев’яній підставці.

Ще одна точка продажу ялинок з’явилася біля центрального ринку «Озерка». Тут одне дерево коштує від 200 до 700 гривень. Проте, незважаючи на те, що продавець Анатолій запевняє у законності продажу рослин, на жодній ялинці немає спеціальної бирки.

Альтернативним варіантом для мешканців міста можуть стати штучні новорічні красуні, які також продають тут. Їхня висота варіюється від 75 сантиметрів до 2.5 метрів, а ціна – від 130 до 1850 гривень.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: