У Дніпрі побудують “Феодальний замок” та “Титанік”

22 травня 2021 о 11:00 - 5903

AvatarVirsavia Gonchar


У Дніпрі побудують “Феодальний замок” та “Титанік”

У Дніпрі на архітектурно-містобудівній раді розглянули чергові проекти забудови міста новими об’єктами.

Про це повідомляє Gorod.dp.ua.

Першим був розглянутий Містобудівний розрахунок будівництва житлового комплексу з вбудованими паркінгом та нежитловими приміщеннями по Слобожанському проспекту, 83-а.

Замовник робіт, ТОВ «Балатон», на цій ділянці в 0,6 га планує побудувати 10-ти поверховий житловий будинок висотою до 37 метрів.

Ця земельна ділянка, розташована в районі перехрестя пр. Слобожанський і вул. Калинової, за словами Михайла Аліпова, – практично останній «резерв» цього кварталу. Решта території зайнята 5-ти і 9-поверховими житловими будинками, дитсадком і рядом старих 2-поверхових будинків, які виходять на Слобожанський проспект і з мешканцями яких не вдається домовитися про викуп їхніх квартир.

“Наш будинок фактично завершить формування анклаву в цьому кварталі. Заїзд в житловий комплекс буде здійснюватися зі Слобожанського проспекту за існуючим проїздом. Будівля буде виконана з цегли і розміщена паралельно проспекту. Вважаю, що цим об’єктом ми створюємо в цьому районі архітектуру, прийнятну і цікаву для сприйняття”, – повідомив автор проекту.

У новому будинку заплановані 224 однокімнатні квартири на 502 мешканців. Крім житла, в комплексі плануються магазин (190 квадратних метрів) і торгові площі (100).

Дворівневий паркінг забезпечить можливість зберігати 100 авто, ще 30 машин зможуть розміститися у вбудованих гаражах і 11 – на прилеглій території.

При комплексі передбачені майданчики для ігор дітей (355 кв метрів), дозвілля дорослих (102), занять фізкультурою (102), зберігання велосипедів та збору побутових відходів.

Комплекс планують будувати в дві черги. Від сусідніх об’єктів він буде відділений парканом.

Під час обговорення, архітекторів турбували питання інсоляції сусідніх будівель, на які впаде тінь від висотки, а також заїзду та виїзду автомобілів до нового комплексу. Крім цього, архітектор Олексій Образцов (в цілому підтримав проект) був стурбований перспективою формування «зони відчуження» в цьому районі.

“Формула щастя наших мешканців – комфортне житло і обгороджена територія, – сказав він. – І в підсумку з’являються «середньовічні феодальні замки», в яких сусіди бачать зону відчуження. В Європі двори подібних комплексів – вільні для доступу сусідів і перехожих”.

Незрівнянно більш масштабним і знаковим може стати інший об’єкт – житловий комплекс з вбудованими приміщеннями по вул. Набережна Перемоги, 5-к, містобудівний розрахунок якого був представлений Михайлом Аліповим. Замовником виступає Громадська організація «Добровільне товариство садоводів-любителів «Вимпел».

Місце реалізації даного проекту – півострів в акваторії Дніпра за Палацом молоді (колишній Палац піонерів) і комплексом «Бартоломео ресорт Таун», який будується. Для цієї території, площею трохи більше 4 гектарів, не афішований ініціатор будівництва вже замовляв розробку кількох проектів.

Зокрема, архітектор Вадим Козлов пропонував на витягнутому в сторону річки Дніпро півострові побудувати ряд виразних перпендикулярних будівель з терасами. Ізраїльські архітектори бачили півострів, щільно забудованими житловими будинками середньої поверховості.

Замовник звернувся до Михайла Аліпова, яким всі попередні розробки були враховані.

Основою комплексу стане висока стилобатна частина, в якій розташуються паркінги, магазини, спортклуб з басейном, дитячий клуб, кафетерій, офіси, дитсадкова група. На прилеглій території передбачені майданчики для дозвілля дітей і дорослих, занять фізкультурою, збору побутових відходів та зберігання велосипедів.

Периметр комплексу стане мальовничим і відкритим для городян, з прогулянкової зоною та невеликим пляжем. Ніякі авто (крім пожежних в разі надзвичайної ситуації) заїхати сюди не зможуть. Доступ в дворівневі паркінги на 820 машин буде здійснюватися через один портал в крайній вежі. У ній же розміститься підземний гостьовий паркінг.

Але зона відпочинку мешканців на упорядкованій і озелененій стилобатній частині буде закрита від сторонніх мешканців.

Інвестор вкрай вимогливо ставиться до комфорту 742 квартир комплексу, розрахованих в цілому на 2127 мешканців, оскільки і сам планує проживати в цьому комплексі. Все житло буде високо класу, з прекрасними панорамами на річку і місто. Третина квартир буде просторою, площею не менше 90 кв метрів.

Ядром нового комплексу стануть дві групи будівель, поверховість яких буде підвищуватися від річки до Набережної. Зі східного боку плануються шестигранні вежі висотою від 7 до 17 поверхів, а паралельно їм – перпендикулярні лінії півострова, житлові будинки в формі паралелепіпедів висотою від 7 до 13 поверхів.

Загальна площа комплексу складе більше 100 тисяч квадратних метрів, з яких половина припаде на площу житла.

Його обговорення на містобудівній раді вийшло дуже гарячим.

“Виконана велика робота. В результаті з’явився свій «Титанік» зі своїм ізольованим життям, але з бортів цього величезного корабля не видно берегів. Це відірване від ландшафту середовище створює дискомфорт. На такій цінній території повинна переважати рекреаційна функція. Пошук більш комфортною для цієї зони архітектури може бути продовжений”, – зазначив Ігор Соколов.

З огляду на знаковість проекту і місця його реалізації, головний архітектор Дніпра Дмитро Волик запропонував членам містобудівної ради проголосувати: чи продовжувати подальшу роботу над об’єктом в рамках переглянутих матеріалів?

У підсумку всі присутні члени містобудівної ради одноголосно проголосували «за». Михайло Аліпов зміг переконати всіх в правильності заданого напрямку, і тепер продовжить роботу над проектом. Терміни його реалізації поки не оголошуються.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: