На містобудівній раді у Дніпрі представили три нових проекти

29 січня 2021 о 18:15 - 4411

Avataradmin


На містобудівній раді у Дніпрі представили три нових проекти

У Дніпрі відбулася архітектурно-містобудівна рада, яка через карантинні обмеження пройшла дистанційно.

Про це повідомляє “Gorod.dp.ua”.

Раніше ми писали, що в Будинку архітектора планувався розгляд двох концептуальних Детальних планів території міста. Але рада не набрала кворуму: з 31 члена містобудівної ради поспілкуватися з колегами прийшли тільки 8 архітекторів.

Сьогодні на містобудівній раді представили три цікавих проекти.

Архітектор Вадим Козлов представив Реконструкцію житлового будинку по вул. Старокозацька, 71 з надбудовою та прибудовою.

Незвичайність цієї ідеї в тому, що архітектор Т. Петренко і головний архітектор проекту В. Козлов за основу взяли старий двохповерховий дореволюційний будинок. Замовником виступає ОСББ цього будинку.

В оновленому будинку заплановано 22 квартири на 68 мешканців.

“Замовником та інвестором проекту є члени ОСББ цього будинку, які бажають збільшити кількість квартир в будинку за рахунок його реконструкції. Значний підвал старого будинку і стійкі грунти під ним дозволяють виконати над ним надбудову. Технічні розрахунки провели фахівці ПДАБА. Основа будівлі може витримати і додаткові 6-7 поверхів. Каркас надбудови буде виконаний в легких металоконструкціях, фасад – в псевдокласичному стилі, який не буде резонувати зі старою частиною будинку”, – розповів архітектор проекта Вадим Козлов.

Проект реконструкции жилого дома по ул. Староказацкой, 71

Почати будівництво планують у 2022 році, завершити – через рік.

“Об’єкт розташований в межах історичного ареалу «Центральний», тому будь-яке будівництво, реконструкція в межах ареалу потребує погодження з центральним органом охорони культурної спадщини, нині це Міністерство культури та інформаційної політики України (статті 5 Закону України «Про охорону культурної спадщини»).

За історико-архітектурним опорним планом міста (далі ІАОП) – це значна (цінна) історична забудова. Згідно пп. 13.2.4 ДБН Б .2.2-12:2019 «Планування та забудова територій” – зазначила начальник управління з охорони культурної спадщини Дніпра Надія Лиштва.

Житловий масив Перемога в Дніпрі залишається районом, де активність інвесторів дуже велика.

Відомий дніпровський архітектор Михайло Аліпов представив оновлений проект будівництва нового багатоквартирного будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями на вул. Набережна Перемога, 118, розроблений на замовлення ТОВ «Білдгранд».

Проект будівництва житлового будинку на цій ділянці вже був представлений містобудівній раді в жовтні 2020 року.

“Міська влада визнала можливим відвести дану ділянку під житлову забудову. При цьому ми усвідомлювали складність завдання: поєднати компактність ділянки з бажаннями інвестора і побудувати житло з максимальною віддачею. Спочатку була пропозиція про 25-поверховий житловий будинок. Шляхом довгих дебатів було знайдено компроміс у вигляді проекту щодо невисокої будівлі, яка виявляє максимальний гуманізм до сусідньої забудови та інтересам мешканців. Ми усвідомлюємо всю складність реалізації даного проекту і вважаємо його «пробною кулею» в розгляді долі даного майданчика”, – розповів головний архітектор проекту Михайло Аліпов.

Новое здание по Набережной Победы, 112-Д предлагается повыше, но гармоничней.

Третім проектом став Містобудівний розрахунок нового будівництва апартаментів з приміщеннями громадського та комерційного призначення по вул. Січових стрільців, 17. На замовлення даний проект виконаний архітектурної студією «АрхОбраз», головний архітектор проекту (і керівник цієї студії) – відомий дніпровський зодчий Олексій Образцов.

Зараз на цій ділянці знаходиться 1-поверховий дореволюційний будинок. Його стан – досить плачевний. Фасадна частина старовинного будинку (в якому ще 5-7 років тому розміщувалася одна з житлово-комунальних структур) – в ще відносно нормальному стані. А ось з тильного боку, будівля поступово руйнується…

“Дніпро потребує тактовного ущільнення центральної частини міста та оновлення міської інфраструктури. Вирішуючи локальні завдання, важливо зберегти гармонійне міське середовище в процесі загального облаштування. Ми спроектували стильну, елегантну і сучасну будівлю, яка стане кроком у поліпшенні естетики міської забудови. Наші архітектурні рішення дозволили гармонійно вписати новий будинок в різноманітну навколишню забудову інших історичних періодів. Матова червоно-коричнева цегла поєднується з будівлями кінця XIX століття. Глухі протипожежні торці дозволяють зберегти характер щільної квартальної забудови в майбутньому”- сказав Олексій Образцов.

Проект нового здания по ул. Сечевых стрельцов, 17.

Як вважає Надія Лиштва, знесення цього старовинної будівлі по вул. Січових стрільців, 17 повинно бути погоджено у Міністерстві культури і інформаційної політики.

«Об’єкт розташований в межах історичного ареалу «Центральний», тому будь-яке будівництво, реконструкція в межах ареалу, потребує погодження з центральним органом охорони культурної спадщини, нині це Міністерство культури та інформаційної політики України (стаття 5 Закону України «Про охорону культурної спадщини»).

У 2019 році Управління подавало облікову документацію на внесення будинку до пам’яток архітектури, на розгляд науково-методичної ради при Дніпропетровському обласному центрі охорони історико-культурних цінностей. Але члени ради: Ревські С. Б. та І. С., Бердик О. М., Житніков В. В. виступили рішуче проти занесення будинку до пам’яток, обґрунтувавши те, що будинок немає цінності та «взагалі несиметричний».

Таким чином, у новому ІАОП особняк та вся забудова в межах колишньої садиби визначені, як «рядова історична забудова». В той час, як це єдиний приклад збереженого особняку Амчіславських з дворовими корпусами, які здавали в найм, так звані «Прибуткові будинки», – підкреслила начальник управління з охорони культурної спадщини міськради Дніпра.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: