У Дніпрі місцеві мешканці посприяли закриттю скотобійні

29 квітня 2021 о 19:00 - 605

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


У Дніпрі місцеві мешканці посприяли закриттю скотобійні

Свинобойня в Красногвардійському районі Дніпра багато років забруднювала повітря і мучила жителів сусідніх будинків моторошними запахами. Вони втомилися терпіти і звернулися в «Антикорупційну правозахисну раду».

Про це розповіли в ІА «Антикорупційна правозахисна рада».

Бійня знаходиться на вулиці Краснопольська, 31, поруч з житловими будинками. Різники кололи свиней цілодобово, а смердючий запах паленої шерсті і гниючих нутрощів отруював повітря сусідять з підприємствам жителям.

Належить бійня ТОВ Науково-виробничому підприємству «Промвок». Це найбільша фірма, яка спеціалізується на сільськогосподарської діяльності. У ній працюють досвідчені професіонали. Як вони могли допустити таку грубу і недбалу помилку зрозуміти неможливо. Втім, хоч вони про людей і не думали, але знали завжди, що закон не на їхньому боці.

Власники порушили Наказ Міністерства охорони здоров’я України № 173. Згідно з ним, промислові та сільськогосподарські об’єкти, які є джерелами забруднення навколишнього середовища, при неможливості створення безвідходних технологій повинні відокремлюватись від житлової забудови санітарно-захисними зонами. Дистанція повинна бути не менше, ніж 500 метрів, але тут вона порушує норму майже в 10 разів. Це погано впливає на середовище життєдіяльності та здоров’я місцевих жителів. До речі, на фірмі не проводиться жодних заходів для зниження рівня забруднення атмосфери.

Список даних порушень надали Державній службі України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів. Там з нею детально ознайомилися і провели термінову ревізію на підприємстві. Ні для кого не було сюрпризом, що свінобойня дійсно порушує законодавство. Своїм розпорядженням Госпродпотребслужба в Дніпропетровській області зобов’язала ТОВ «Промвок» виконати санітарні вимоги і скоротити викиди в атмосферу. Якщо до 17 липня 2021 року умови не будуть досягнуті, то підприємство повинні закрити.

Як ми повідомляли раніше, Кривий Ріг отримав нове обладнання для дезінфекції.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: