Трасу на Дніпропетровщині передадуть приватникам

01 листопада 2020 о 14:14 - 1269

verasta3verasta3


Трасу на Дніпропетровщині передадуть приватникам

Маршрут Харків-Дніпро-Запоріжжя (М-29, M-04, M-18) став одним з пріоритетних об’єктів, які будуть оновлені за рахунок приватних інвестицій в рамках програми державно-приватного партнерства.

Про це повідомляє Харків Times з посиланням на прес-службу Служби автодоріг в Харківській області.

29 жовтня відбулася презентація спільного проекту Мінінфраструктури, Укравтодору, Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації в Україні.

Експерти Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації за підтримки Global Infrastructure Facility запропонували модель державно-приватного партнерства, за якою приватний інвестор бере на себе зобов’язання оновлювати і розвивати існуючу дорогу. Якщо інвестор буде якісно виконувати всі зобов’язання по утриманню дороги, Дорожній фонд буде фінансово його підтримувати.

Подібним чином будуються взаємовідносини держави з підрядниками – експлуатуючими організаціями. Однак в даному випадку крім збереження доріг в рамках проекту передбачається і їх ремонт. За даними Укравтодору, ремонту потребують 61% всіх доріг.

Всесвітній банк спільно з Укравтодором та Міністерством інфраструктури визначили об’єкти, які увійдуть в програму в першу чергу. Йдеться про шість ділянках доріг загальною протяжністю 1.500 км.

  • Ділянка дороги М-03 від Борисполя до Полтави.
  • Частина дороги М-06 від Києва до Рівного.
  • Маршрут від Дніпра до Кривого Рогу і Миколаєва (М-04, Н-11).
  • Маршрут Ягодин-Ковель-Луцьк (М-07, М-19).
  • Маршрут Харків-Дніпро-Запоріжжя (М-29, M-04, M-18)
  • Частина дороги М-14 від Херсона до Миколаєва.

За інформацією Міністерства інфраструктури, на ділянці Харків-Дніпро-Запоріжжя (M-29, M-04, M-18) передбачається поточний і капітальний ремонт дороги. Орієнтовний обсяг початкових інвестицій – $ 370 млн.

Мета всього проекту, кажуть в Укравтодорі, не просто підтримувати дороги в хорошому стані, але й підвищити характеристики їх безпеки. Очікується поява нових об’їздів населених пунктів, дворівневих переходів, сучасних розв’язок, освітлення на всій протяжності доріг тощо. Тобто, майже 1.500 км державних доріг вже найближчим часом за якістю і продуманості вийдуть на світовий рівень.

Нагадаємо, на Дніпропетровщині вже повністю оновили 7 кілометрів траси Знам’янка-Луганськ-Ізварине.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: