Мінінформполітики та НСЖУ відреагували на блокування 112, ZIK і NewsOne

03 лютого 2021 о 12:00 - 1008

AvatarVirsavia Gonchar


Мінінформполітики та НСЖУ відреагували на блокування 112, ZIK і NewsOne

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко назвав рішення Ради національної безпеки і оборони про блокування телеканалів “112 Україна”, ZIK і NewsOne своєчасним.

“Цей кейс є винятковим (!), але вчасним. І не тільки через інформаційний тероризм і загрозу безпеці України цих інструментів пропаганди Кремля. А й через масові порушення журналістських стандартів, фейки та маніпуляції”, – написав Ткаченко в Telegram-каналі.

Він зазначив, що рішення РНБО є симетричним на щоденні інформаційні та пропагандистські атаки на українську свободу й незалежність.

“Це логічне завершення розслідування тимчасової слідчої комісії, у якій я брав участь іще під час роботи народним депутатом. Тоді ми з’ясовували, як відбувалися оборудки під час зміни власників телеканалів 112, ZIK та NewsOne, які сьогодні належать одній людині – правій руці Медведчука, депутату Тарасу Козаку. Радий, що наші напрацювання стали кроком до встановлення цілковитої прозорості структури власності українських телеканалів та завадили інформаційній монополізації в інтересах окремих політичних сил”, – зазначив міністр.

Ткаченко переконаний, що ці телеканали – не звичайні телевізійні мовці, а по суті іноземна пропагандистська машина, яка була сформована в Україні й опосередковано профінансована Москвою, де про свободу слова вже давно не йдеться, а окремі журналісти стали солдатами Кремля.

Міністр наголосив, що свобода слова і права людини для України – ключові цінності, які необхідно обстоювати, аби не допустити загрози нацбезпеці, безпеці українців і порушення європейських стандартів.

Тим часом у Національній спілці журналістів України (НСЖУ) повідомили, що телеканали мають намір боротися за право бути в ефірі.

“Позбавлення без суду багатомільйонної аудиторії доступу до українських ЗМІ, заборона сотням журналістам та медійникам права на професію – це наступ на свободу слова. Політична приналежність українських власників зареєстрованих в Україні ЗМІ – не злочин”, – написав очільник НСЖУ Сергій Томіленко на своїй сторінці у Facebook.

Раніше ми писали, що низку телеканалів підсанкційної особи заблоковано в Україні.

 

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: