Свобода від візуального шуму: в Дніпрі упорядкують рекламні конструкції

11 листопада 2020 о 09:35 - 1731

AvatarVirsavia Gonchar


Свобода від візуального шуму: в Дніпрі упорядкують рекламні конструкції

В Дніпрі хочуть упорядкувати зовнішній вигляд рекламних конструкцій і їх розміщення. Для цього створять дизайн-код у вигляді правил.

Про це повідомляє “Інформатор”.

Процес створення дизайн-коду вже стартував, в місті сформували попередню візуалізацію проекту. Сергій Білий – головний художник Дніпра зазначив, що головною метою є не звільнити місто від реклами, а упорядкувати цей процес, щоб рекламні конструкції розміщувалися за чіткими правилами, а міський простір і архітектура могли вільно проглядатися.

«Процес розробки відповідного дизайн-коду тільки розпочато. Зараз вже зрозуміло, що принципи відповідатимуть всім законодавчим нормам, в тому числі і ДБН. Ми систематизуємо і приведемо до ладу цей процес в один документ. Таким чином, вирішимо три ключові проблеми – повернемо місту його так звану «вартість», тобто відкриємо його для жителів, туристів, щоб вони могли вільно переглядати, фотографуватися на тлі міського простору. А також забезпечимо водіям і пішоходам безпеку при пересуванні, щоб такі конструкції нікому не заважали, і нарешті – буде прозорість в ухваленні рішень: чому, наприклад, дозволено або заборонено розміщувати рекламні конструкції на тих чи інших місцях », – розповів Сергій Білий.

Керівник ГО «Дніпро дизайн», яке займається розробкою цього дизайн-коду, Ігор Крижановський зазначив, що в правилах буде прописано частотність розміщення, зонування, заборонені зони, а також типи конструкцій рекламних об’єктів. При цьому дизайн-код не буде стосуватися змісту самої реклами.

Після завершення розробки дизайн-коду, для окремо розташованих рекламних конструкцій, його обговорять з городянами на громадських слуханнях. Після цього документ буде затверджений виконкомом міської ради для придбання юридичної сили.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: