Студенти з Дніпра запустили саморобні ракети на полігоні Південмашу

05 листопада 2021 о 14:00 - 16314

Avataradmin


Студенти з Дніпра запустили саморобні ракети на полігоні Південмашу

Студенти з Дніпра розробили прототипи геодезичних і навіть протиградових ракет, які вчені всього світу зможуть використати у геологорозвідці чи аеродинамічних дослідженнях.

Про це ШоТам повідомила команда PR Proector.

Це перший раз в Україні молоді люди запустили свою самостійно виготовлену ракету на 6 500 метрів та зробили спробу запуску на 40 000 метрів.

Їхні ракети – не моделі, а справжні повноцінні ракети з двигунами на ракетному паливі. Усередині – бортові комп’ютери, парашутні системи порятунку.

Перший успішний запуск на висоту 6500 метрів. Але у серпні вони запускали ракету вже на 40 000 метрів!

А це серйозна висота, і для неї довелося отримувати спецдозвіл у держустановах, розраховувати зону безпеки на полігоні та підписувати договір страхування.

Ніша надлегких ракет майже не зайнята у світі. Такі ракети відіграють велике значення у дослідженні землі.

Наприклад, можуть передбачати урагани, град, зміни сонячної радіації, загрози майбутнього врожаю, проводити медико-біологічні дослідження, пов’язані з населеннями видів тварин тощо. Але технології їх створення повністю закриті. І тому розробляти їх доводиться із нуля.

Що і роблять хлопці з проекту Студентська ракета: виводять на різну висоту свої дослідницькі апарати. У майбутніх планах у хлопців — польоти в космос, на секунду до лінії Кармана.

А це міжнародна межа космосу на висоті 100 км. Два роки тому її досягли студенти із Південної Каліфорнії. На їхній проект пішло 15 років, але це був справжній прорив.

Українські винахідники планують вивести на орбіту свої дослідні апарати та створити на базі студентського стартапу нову ракетно-космічну компанію в Україні.

Раніше «Лица» також писали про те, що платформа BlaBlaCar в Україні вводить плату для користувачів.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: