Студентам Дніпра показали моніторинг якості повітря та води у місті

05 червень 2021 о 16:00 - 5280

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Студентам Дніпра показали моніторинг якості повітря та води у місті

У Дніпрі для студентів вишів провели майстер-клас з вимірювання якості повітря та води від Центру екологічного моніторингу.

За повідомленням прес-служби міськради, для цього обрали територію біля навчально-наукового комплексу «Акваріум» Дніпровського національного університету, що на Монастирському острові. Розпочали з вимірювання повітря так званим пиломіром.

«Зараз дізналися концентрацію пилу – після рясних дощів ми маємо очищену атмосферу. Показники у зеленій зоні доволі «ок»», – показав на приладі студентам заступник директора з екології КП «Центр екологічного моніторингу» Дніпропетровської обласної ради Олексій Ангурець.

Не оминули на майстер-класі й теми аномальної погоди, яку спостерігаємо у місті останні дні.

«Три дні поспіль ми з вами стикалися з явищем некерованим, природною стихією, а саме – масштабними опадами та пониженням температури. Це явище спровоковано внаслідок індустріального розвитку нашого суспільства, простіше сказати – через глобальне потепління. Усього за два дні випало 76 сантиметрів опадів, хоча середньомісячна норма – 64 сантиметри», – розповів заступник директора департаменту екологічної політики-начальник управління охорони навколишнього середовища Дніпровської міської ради Ярослав Крисько.

Також на майстер-класі перевірили показники річкової води.

«Частина приладу занурюється у воду та треба почекати 15 хвилин. Наразі показники стабілізовані у річці Дніпрі. Після кожного вимірювання прилад промивають. За сильної течії такі вимірювання не бажані», – наголосив Олексій Ангурець.

Світлана Бараннік – студентка факультету екології у «Дніпровській політехніці». Дівчина вважає, що для неї такі майстер-класи – важлива практика:

«Лекцій можна слухати багато і читати книжок теж, проте, як користуватися приладами, – так не навчимося. А тут ми потримали їх, поспілкувалися з фахівцями, поставили питання», – поділилася дівчина.

“Лица” також повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: