Студент з Дніпра розробив світильник, який вимірює чистоту повітря в приміщенні

01 грудня 2021 о 08:00 - 12346

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Студент з Дніпра розробив світильник, який вимірює чистоту повітря в приміщенні

Світильник, який вимірює чистоту повітря, розробив студент 4-го курсу факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем Дніпровського національного університету Сергій Півень. 

Про це повідомляє Суспільне. 

Прилад вимірює концентрацію вуглекислого газу у приміщенні. Коли кімнату потрібно провітрити — світлодіодна стрічка змінює колір.

До проєкту інжинірингової школи, як розповів Сергій, він приєднався в липні, і вже під кінець серпня створив власний стартап. Назвав його — “Indoor solution”, що в перекладі з англійської означає “внутрішнє рішення”.

«Прилад не такий і складний, там всього лиш пару датчиків. Один датчик СО2, золотий такий гарний. Є датчик температури, вологості, тиску. Датчики аналізують повітря у приміщенні і за допомогою кольорової індикації, а саме світлодіодної стрічки, показують градацію позначки СО2 у приміщенні», – розповів розробник.

Хлопець каже, нині працює над тим, щоб створити проєкт на окремій платі, щоб він виглядав, як прилад.

«Зараз усі компоненти стоять на текстолітовій платі, вони просто стоять прикріплені, припаяні. А так буде окрема плата, на якій усі доріжки розведені. Повноцінний продукт», – пояснює Сергій.

Світильник поки в єдиному екземплярі. В планах у винахідника масштабування та виготовлення таких приладів у різних дизайнах. Сергій разом зі своїм стартапом приєднався до команди розробників Yourairtest – вони розробили додаток і чотири мобільні станції, які вимірюють забрудненість повітря.

«Отримали один із грантів на розробку датчиків повітря, зрозуміли, що просто датчик повітря, це не те, що нудно, але це не робить повної картини та вирішили потрохи цю картину доповнювати. Так з’явилась екосистема Yourairtest, у нас є свої датчики, свої мобільні додатки та сайт. Додали і Indoor Solution. оскільки важливо не тільки те, що на вулиці, але й те, що всередині», – говорить розробник проєкту Yourairtest Данііл Болдирєв.

У мобільному додатку «Yourairtest» повинна з’явитись і вкладка для проєкту “Indoor solution”, де власники світильнику на своєму смартфоні зможуть відслідковувати рівень вуглекислого газу у приміщенні.

Також раніше “Лица” писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: