Сі Цзіньпін візьме участь в саміті Джо Байдена з питань клімату

21 квітня 2021 о 16:45 - 1686

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Сі Цзіньпін візьме участь в саміті Джо Байдена з питань клімату

Віртуальний саміт у четвер стане першою зустріччю лідерів двох країн з моменту вступу на посаду Байдена.

Про це повідомляє The Guardian.

Президент Китаю Сі Цзіньпін візьме участь в саміті зі зміни клімату під керівництвом США в четвер на запрошення президента  Байдена. Це стане першою зустріччю  двох лідерів з моменту приходу до влади нової адміністрації США.

Байден запросив десятки світових лідерів приєднатися до дводенного віртуальному саміту, який розпочнеться в четвер, після того як США повернулися до Паризької угоди 2015 року про скорочення глобальних викидів вуглецю.

Сі Цзіньпін візьме участь в саміті по відеозв’язку і виступить з «важливою» промовою, заявив в середу офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю Хуа Чуньїн.

Минулого місяця на Алясці офіційні особи США і Китаю провели перші особисті переговори на високому рівні, які  не принесли ніяких дипломатичних успіхів.

Але дві країни, які є найбільшими в світі джерелами викидів парникових газів,  відкрили для себе загальний інтерес в боротьбі зі зміною клімату.

Минулого тижня посланник США з питань клімату Джон Керрі відвідав Шанхай, щоб зустрітися зі своїм китайським колегою.  Обидва домовилися про конкретні дії “в 2020-х роках” по скороченню викидів.

Переговори також ознаменували відновлення діалогу з питань клімату, перерваного під час правління  Трампа, коли США вийшли з Паризької угоди.

Ніяке глобальне вирішення проблеми зміни клімату неможливе без участі США і Китаю, оскільки на дві провідні економіки світу разом припадає майже половина загальних світових викидів парникових газів.

Китай – найбільший в світі джерело викидів вуглецю – пообіцяв досягти піку викидів до 2030 року і стати вуглецево-нейтральним 30 років по тому.

Очікується, що на цьому тижні Байден оголосить нові цілі США щодо скорочення викидів вуглецю в рамках саміту на тлі зростаючої глобальної тривоги з приводу рекордних температур і стихійних лих, які це спричиняє.

Пекін заявив, що США повинні взяти на себе більше відповідальності щодо зміни клімату.

Минулого тижня китайський лідер приєднався до іншого віртуального кліматичного саміту з Францією і Німеччиною, на якому він сказав, що розвинені країни мають «показати приклад» в скороченні викидів, повідомляє державне інформаційне агентство Сіньхуа.

“Лица” також писали: У Канаді запускають шість нових програм для іммігрантів.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: