Школярі Дніпра навчатимуться за гнучким графіком

14 серпня 2020 о 15:00 - 11924

adminadmin


Школярі Дніпра навчатимуться за гнучким графіком

Адміністрації шкіл самостійно розроблятимуть тимчасовий порядок організації освітнього процесу в період карантинних обмежень з урахуванням вимог постанови Головного санітарного лікаря України та рекомендацій Міністерства освіти та науки. Про це повідомляє пресслужба Дніпровської міськради.

«Такий порядок серед іншого передбачає проведення температурного скринінгу працівників школи на початку дня, відкриття декількох входів до будівлі, використання розмітки на підлозі, закріплення за класами окремих навчальних кабінетів, гнучкі графіки початку занять для різних класів, корегування графіків харчування учнів, режим роботи групи подовженого дня тощо. Урешті, тимчасовий порядок освітнього процесу кожен заклад освіти затверджує самостійно. Також МОН рекомендує утриматися від масових заходів 1 вересня. Водночас формат проведення святкових заходів у цей день кожна школа визначає індивідуально», – розповіла заступниця начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Олена Яковенко.

На сьогодні школи вже забезпечені дезінфікуючими та миючими засобами, санітайзерами. Триває закупівля засобів індивідуального захисту для персоналу закладів на перший період, а далі – за необхідністю.

Водночас школярів масками чи респіраторами мають забезпечити батьки. Окрім того, адміністрація шкіл повинна обладнати місця для обробки рук та збору використаних масок і рукавичок.

Також, учні до початку навчального року повинні пройти медогляд.

«Діти у віці 6-ти, 11-ти проходять медичний огляд у відповідних дитячих спеціалістів, а саме: хірурга-ортопеда, стоматолога, офтальмолога. У 14-ть та 15-ть років – стоматолога, хірурга, ендокринолога, гінеколога (для дівчаток) та флюорографія з 15 років. У 16 та 17 років обов’язковим є огляд стоматолога, гінеколога (для дівчаток) та флюорографія. Щодо додаткових консультацій та обстежень, то це вирішує сімейний лікар, з яким укладено декларацію. Відповідно, у віці 7-10 та 12-13 років профілактичний медогляд проводить лише сімейний лікар у тому випадку, якщо дитина не перебуває на диспансерному обліку і не потребує додаткових консультацій та обстежень. Крім цього, всі школярі проходять пробу Руф’є для визначення функціональних можливостей серцево-судинної системи», – сказала сімейна лікарка центру первинної медико-санітарної допомоги №8 Маргарита Булгакова.

Але, варто зазначити, що багатьох батьків обурює той факт, що медогляд треба проходити під час карантину.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: