“Щоб нас не прокляли нащадки”: обласна рада дослухалася до протестувальників та відкликала погодження дозволу на видобуток урану

08 серпня 2020 о 12:00 - 278630

adminadmin


“Щоб нас не прокляли нащадки”: обласна рада дослухалася до протестувальників та відкликала погодження дозволу на видобуток урану

Сесія, на якій відбулося голосування з цього питання, супроводжувалася акціями протесту.

Мітинг мешканців населених пунктів від сіл по течії ріки Сури в Дніпровському та Солонянському районах до Таромського, що проходив в день голосування, 7 серпня, під будівлею обласної ради, зібрав близько двохсот людей. До акції долучилися окрумі дніпровські екологічні активісти. Учасники були вкрай занепокоєні планами ТОВ “Атомні енергетичні системи України” розпочати видобуток урану в районі сіл Сурське та Миколаївка.

Під час виступів на мітингу висловлювалася точка зору з посиланням на висновки експертів, що подібна діяльність призведе до отруєння ґрунтових вод на великій площі та зробить непридатною для життя значну частину прилеглого до обласного центру Правобережжя.

Координатор акції, діяч фермерського руху Іван Маркевич, звернув увагу присутніх на небезпеки, які виникають перед селянами через спрощення в процедурі змін цільового призначення земель, так зване “відкриття ринку землі” у вкрай сумнівний спосіб та плани представників партії “Слуга народу” обкласти високим податком власників земельних паїв. Адже це створює умови для захоплення сільськогосподарських земель для влаштування на них небезпечних для довкілля виробництв.

Серед учасників були мешканці Таромського, які наводили приклади з власного досвіду існування поряд з могильником відходів збагачення урану радянської доби та переліки своїх родичів, які померли від онкологічних захворювань.

На думку присутніх на акції протесту мешканців сіл на Сурі, компанія, пов’язана з одним із власників мережі супермаркетів “АТБ” Геннадієм Буткевичем, планує експлуатацію територій України як колонії з тубільцями, родини ж отримувачів вигоди живуть поза Україною. Розмови ж про енергетичну незалежність, на думку учасників виступів, не мають стосунку до видобутку урану поряд з їх домівками, доки в Україні нема власного циклу виробництва пального до АЕС.

Протестувальники висловлювали впевненість, що якщо вони не відстоять своє право на здорове середовище і на їх рідних землях почнеться видобуток урану з використанням великих об’ємів кислот, то їх проклянуть власні нащадки, позбавлені шансів народитися здоровими людьми.
Обласна рада 79 голосами “за” з 80 присутніх депутатів підтримала внесення змін до рішення від 25 березня 2016 року “Про погодження надання спеціальних дозволів на користування надрами” та відкликала погодження для “Атомних енергетичних систем України” щодо робот на родовищах урану в Дніпровському, Криничанському та Солонянському районах.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: