Що таке незалежність?

24 серпня 2021 о 09:46 - 37331

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Що таке незалежність?

Один з важливих синонімів або властивостей незалежності – байдужість. Якщо ми від чогось незалежні, ми до цього байдужі. Тому проголошення незалежності – тільки перший крок на шляху до її набуття.

Акт про проголошення суверенітету – ще не сам суверенітет. Це як алкоголік, що кидає пити. Він може якийсь час триматися і вже повірити в свої сили, але потім зривається і йде в запій. З незалежністю країни все ще складніше. Україна 30 років тому оголосила про початок власного шляху. Але як алкоголік час від часу поверталась до заповітної пляшки. Це як обрати комуніста Кравчука замість справжніх авторів незалежності. А потім обрати Кучму. А потім Януковича. Все це – рецидиви алкоголізму.

Та найбільше ці рецидиви помітні у економіці. Спочатку у вигляді труб з російським газом, навколо яких витанцьовувалась половина нашої економіки. Сьогодні наша рятівна пляшка – транші МВФ. Безкінечні вмовляння світових багатіїв вкладати в Україну гроші. І мільйони українців на заробітках у Європі – це зовсім не незалежність. Кожен заробітчанин – це докір та вирок нашій владі.

Але є і хороша новина – Росія теж не є незалежною від України. Інакше була б до неї байдужа. Але Росію без України постійно відвідують кошмари та фобії. Недаремно Путін невпинно повторює свою мантру про “один народ”.   Хоча, це все ж погана новина. Бо залежність Росії від України дамокловим мечем висить над незалежністю України від Росії.

Інша погана новина – Європа та Америка набагато більш незалежні від України. Ми замінні в їхній картині світу. Щоб перевести цю песимістичну ноту в оптимістичну, потрібно відзначити, що країн в такому ж стані – більшість в цьому світі в цю історичну епоху. Тому українська незалежність не гірше деяких, а то і краща. Головне – вірити в правильність напрямку обраного шляху. Бо незалежність – насамперед  шлях, а не стан. І кожна історична подія, кожне політичне рішення може як просувати країну по цьому шляху, так і збивати з нього.

Григорій Луговський

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: