Секретар РНБО Данилов прокоментував введення санкцій проти Медведчука та його дружини

20 лютого 2021 о 14:00 - 2100

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Секретар РНБО Данилов прокоментував введення санкцій проти Медведчука та його дружини

19 лютого, на засіданні Рада національної безпеки і оборони України  було прийнято рішення ввести санкції проти ряду юридичних і фізичних осіб, в числі яких лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

Загалом РНБО ввів санкції проти 19 юридичних і восьми фізосіб, в тому числі п’яти літаків, на яких всупереч нормативно-правовим актам України здійснювалися перельоти за маршрутом Київ – Москва. Санкції також застосовані до компаній, які обслуговують ці літаки.

Під санкції потрапили Віктор Медведчук, Оксана Марченко і Наталія Лавренюк (цивільна дружина депутата Тараса Козака, на яку записана частина його майна, і яка займається нафтопереробним бізнесом з Марченко), а також  громадяни РФ Костянтин Вацьківський, Віталій Донченко, Сергій Лісогор, Олександр Маслюк, Михайло Попов.

Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що, за інформацією розвідки, лідер ОТЗЖ Віктор Медведчук, депутат від цієї політичної сили Тарас Козак і їх дружини Оксана Марченко та Наталія Лавренюк входять в “угруповання, яке … займається фінансуванням тероризму” на тимчасово окупованих територіях Донбасу . Про це Данилов повідомив у ефірі “Свободи слова з Савіком Шустером”.

“Я хочу подякувати нашим розвідників, які останнім часом добували інформацію про діяльність угруповання, яке дійсно, на сьогоднішній день вже можна констатувати, займається фінансуванням тероризму на території Донецької та Луганської областей”, – сказав Данилов.

За його словами, Медведчук, Козак та їх дружини володіють російським заводом, який постачає пальне бойовикам.

“Я не відкрию великої таємниці, і це відкрита інформація: за 14 кілометрів від нашого кордону, на території РФ перебуває один з нафтопереробних заводів, яким володіє Медведчук разом зі своєю дружиною і Козак разом зі своєю дружиною. І поставки паливно-мастильних матеріалів цього заводу здійснюються на територію терористів, які вбивають наших бійців … У нас більш ніж достатньо доказів того, що це терористичне угрупування, яка свідомо фінансує і допомагає своїм бойовикам “, – сказав секретар РНБО.

На підставі цієї інформації, пояснив Данилов, 19 лютого було проведено засідання РНБО, де заслухали звіт СБУ і ознайомилися з наданими спецслужбою матеріалами.

“Голосування було майже одноголосним. Одна людина проголосував з невеликим зауваженням”, – зазначив Данилов. Він не назвав цього члена РНБО, але сказав, що зауваження стосувалося необхідності змін в законодавство про санкції.

Також ми повідомляли: Майже половина українців підтримують блокування каналів Медведчука.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: