СБУ заблокувала роботу заводу у Дніпрі, який працював для російського ВПК

16 травня 2022 о 18:04 - 5826

EditorEditor


СБУ заблокувала роботу заводу у Дніпрі, який працював для російського ВПК

Цей завод у Дніпрі виготовляв комплектуючі до літаків, ракетних систем і підводних човнів. Серед іншого, мова йде про такі товари подвійного призначення як труби із високотехнологічного спеціального сплаву.

Про це провідомляє Управління СБ України у Дніпропетровській області.

За даними СБУ, лише за 2021 рік на заводі виготовлено 340 тон цієї продукції загальною вартістю понад 450 млн грн.

За інформацією слідства, готовий товар переправлявся на територію рф. Уже там окупанти здійснювали перерозподіл отриманої продукції серед своїх військових заводів та інших об’єктів воєнно-промислового комплексу.

Оскільки засновником заводу є російська корпорація, яка спеціалізується на виробництві і модернізації зброї та військової техніки, ще минулого року він потрапив під санкції РНБО.

Але зараз, щоб обійти існуючі обмеження, російська сторона хотіла переписати завод на українську юридичну особу і продовжити його роботу на шкоду державній безпеці України.

СБУ запобігла цьому і заблокувала роботу підприємства.

У межах кримінального провадження за ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України) Кримінального кодексу тривають невідкладні слідчі дії.

За їх результатами буде вирішено питання щодо накладення арешту на майно та активи підприємства на десятки млн грн.
Крім того, СБУ планує ініціювати процедуру примусового вилучення відповідного майнового комплексу з подальшою його передачею у власність держави.

Раніше “Лица” також повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: