Рішення про визнання особи олігархом буде приймати РНБО

03 червень 2021 о 20:00 - 1239

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Рішення про визнання особи олігархом буде приймати РНБО

Президент України Володимир Зеленський запропонував, щоб рішення про визнання особи олігархом приняла Рада національної безпеки і оборони України на підставі подання Кабінету міністрів, члена РНБО, Нацбанку, Служби безпеки або Антимонопольного комітету.

Про це повідомляє ukrrudprom.

Це визначено президентським законопроектом “Про запобігання загроз національній безпеці, пов’язаних з надмірним впливом осіб, які мають значний економічний або політичний вага в суспільному житті (олігархів)”, текст якого розміщений на сайті Верховної Ради.

Рішення РНБО про визнання особи олігархом вступає в силу з дня офіційного опублікування указу президента про введення його в дію.

Згідно із законопроектом, олігархом вважається фізична особа, одночасно відповідає трьом з чотирьох ознак:

  • бере участь в політичному житті,
  • має значний вплив на засоби масової інформації (ЗМІ),
  • володіє активами в розмірі понад 1 млн прожиткових мінімумів для трудопособних осіб,
  • є кінцевим бенефіціарним власником (контролером ) суб’єктів природних монополій або монополіста на загальнодержавному товарному ринку.

При цьому розрахунок вартості активів здійснюється в сукупності за розмірами активів особи і суб’єктів господарювання, де вона виступає бенефіціаром, при цьому не враховуються активи, що належать особі в ЗМІ.

Особа вважається  учасником політичного життя, якщо воно є президентом України, спікером Верховної Ради, заступником спікера, народним депутатом України, прем’єром, віце-прем’єром, міністром або його заступником, керівником іншого центрального органу виконавчої влади поза структурою Кабінету міністрів України, главою служби безпеки України, генеральним прокурором, головою Національного банку України, керівником постійно діючого допоміжного органу, утвореного президентом.

Також участю в політичному житті вважається зв’язаність з такими особами, знаходження на посадах в керівних органах політичних партій, фінансування діяльності партій, проведення політичний акцій.

Згідно із законопроектом, маючою значний вплив на ЗМІ вважається особа, яка є бенефіціаром або контролером ЗМІ, або колишнім бенефіціаром чи контролером на дату набуття чинності закону, але яке зазнало втраит такого статусу, в результаті чого бенефіціаром або контролером цього ЗМІ стало пов’язана особа, що не володіє бездоганною діловою репутацією.

Ознаками небездоганною ділової репутації фізичної особи є наявність у неї непогашеної судимості, позбавлення її судом права займати певні посади, несплата податків і зборів у великих розмірах, застосування до неї Україною та іншими державами (крім держав-агресорів) санкцій протягом останніх трьох років, включення до переліку осіб, пов’язаних з терористичною діяльністю.

Також ознаками небездоганною ділової репутації вважається придбання або намір придбати ЗМІ за ціною, істотно нижчою за ринкову, або за рахунок непідтверджених засобів.

Порядок проведення перевірки ділової репутації покупця (потенційного покупця) ЗМІ, згідно із законопроектом, затверджується Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

“Лица”  раніше писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: