Рік важкий, але й з позитивами: як пандемія вплинула на медіа Петропавлівщини

29 травня 2021 о 19:21 - 1028

Andrey FedorovAndrey Fedorov


Рік важкий, але й з позитивами: як пандемія вплинула на медіа Петропавлівщини

Минуло вже приблизно чотири роки, як газета Петропавлівського району Дніпропетровської області «Степова зоря» пішла у «вільне плавання» і стала незалежною. У процесі роздержавлення райрада вийшла зі складу засновників друкованого ЗМІ. Ми про це вже писали.

В минулому році газета «Степова зоря» святкувала ювілей – 90 років

За рік після роздержавлення головна редакторка газети Ірина Ситнік домоглася створення сайту, який вона називає продовженням газети.

Головна редакторка каже, що саме в карантинний рік їхній сайт, вперше за три роки існування, почав приносити хоч якийсь дохід.

«За період пандемії, особливо перша і друга хвилі, сайт у нас відвідало дуже багато людей. У нас за місяць в першу хвилю пандемії переглянули 120 тис читачів. Це була рекордна просто кількість», – розповіла Ситнік.

Завдяки сайту вони розширили аудиторію. Додалося читачів з міста Першотравенськ, Межівського району.

У карантинний рік у сайту з’явилося більше рекламодавців, бо більше люди перейшли на онлайн-покупки.

«Оскільки наш сайт знаходиться в мережі City, то зайшли великі компанії. І Rozetka в нас була, вони свою продукцію просували», – каже головна редакторка.

А от доходи від газети, навпаки, зменшилися на 10%. Дещо зменшився тираж.

Колектив газети (2020 рік)

Загалом, завдяки пандемії коронавірусу редакція почала активніше опановувати нові Інтернет-інструменти: онлайн-трансляції, відео-інтерв’ю, тощо.

«Я 2020 рік вважаю, все таки, більш позитивним в фінансовому плані і в розвитку», – резюмує Ірина Ситнік.

Більш детально про те, як пройшов 2020 рік для редакції газети та сайту, які проєкти впроваджували та як районні медіа заробляли в період карантину – дивіться у сюжеті.

Антон Філіппов

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: