Рада ухвалила закон Зеленського про референдум

26 січня 2021 о 19:00 - 937

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Рада ухвалила закон Зеленського про референдум

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон про референдум, який впроваджує процедуру народовладдя та затверджує теми, які можуть чи не можуть бути винесені на всенародне опитування. 

За документ проголосували 255 нардепів. Голоси за дали 226 “слуг народу”, 20 нардепів “Довіри” і 9 позафракційних.

Відповідно до закону, на референдум можуть бути винесені:

  • затвердження закону про внесення змін до розділів Конституції I (Загальні засади), III (Вибори. Референдум), XIII (Внесення змін до Конституції України);
  • питання загальнодержавного значення;
  • питання про зміну території України;
  • питання про втрату чинності законом або його окремими положеннями.

У Конституції затверджено, які питання не можуть бути винесені на референдум. “Референдум не допускається щодо законопроєктів з питань податків, бюджету та амністії”, – йдеться у статті 74 Конституції.

У законопроєкті запропоновано, щоб на референдум могло бути винесено тільки одне питання і були передбачені відповіді “так” або “ні”.

Референдум, згідно з законом, може проводитися як шляхом голосування у бюлетні (як на виборах), так і в електронному форматі.

Щоб референдум відбувся, на ньому повинні проголосувати не менш ніж 50% виборців. Для затвердження питання, винесеного на референдум, його повинні підтримати більш ніж половина виборців. Референдум не можуть проводити водночас з виборами.

Право голосу на всеукраїнському референдумі мають усі громадяни України, яким на день голосування виповнилося вісімнадцять років і які не визнані у встановленому законом порядку недієздатними.

Як ми повідомляли раніше, журналісти з’ясували, що подарували Зеленському в його партії.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: