Рада підтримала створення ПДР для електросамокатів і гіроскутерів. Як буде здійснюватися рух (фото)

10 вересня 2020 о 08:54 - 7828

verasta3verasta3


Рада підтримала створення ПДР для електросамокатів і гіроскутерів. Як буде здійснюватися рух (фото)

У середу, 9 вересня, в прес-центрі ІА «Міст-Дніпро» відбулася прес-конференція на тему: «Рада підтримала створення ПДР для електросамокатів і гіроскутеров. Як буде здійснюватися рух».

У прес-конференції взяли участь:

– Директор Дніпропетровського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру (НДЕКЦ) МВС України Володимир Коротаєв;

– Адвокат Майя Сергєєва.

Про це повідомляє ІА «Міст-Дніпро».

Володимир Коротаєв, директор Дніпропетровського НДЕКЦ вважає, що особи, які керують електротранспортом (самокати, сігвеї і т.д) повинні на законодавчому рівні визначатися як водії транспортних засобів.

«Если речь идет о транспортном средстве, пусть и не механическом, то лицо им управляющее является водителем транспортного средства. Если он является водителем транспортного средства, то он должен соблюдать правила дорожного движения. Чтобы соблюдать Правила дорожного движения, их нужно знать. Что мы можем требовать от 7-летнего ребенка? О каком знании Правил или безопасности движения по дороге идет речь?» – сказав він.

На думку директора Дніпропетровського НДЕКЦ, нова категорія учасників руху також може стати учасниками ДТП, що також створить правові перепони при розгляді справи.

Адвокат Майя Сергєєва розповіла, що законопроектом №3302, який був прийнятий Верховною Радою 4 вересня, пропонується створити нову категорію учасників дорожнього руху –  користувачів персонального легкового електротранспорту. За словами юриста, законодавець прирівняв нову категорію учасників дорожнього руху до пішоходів.

«Они приравнены к пешеходам, равно как лица, которые перевозят велосипед, мопед или мотоцикл через дорогу. В тоже время законопроектом не предусмотрено ограничения по возрасту для пользователей. В свою очередь Национальная полиция рекомендовала закрепить в Законе ограничения по управлению электротранспортом: детьми в возрасте до 7 лет и лицами в возрасте до 16 лет», –  сказала Майя Сергєєва.

До «персонального легкого електротранспорту» автори законопроекту відносять одно-, дво- або триколісний механічний транспортний засіб, що приводиться в рух за допомогою електродвигуна (електричні скутери, cігвеі, гіроборди, гіроскутери, і т.д.), крім інвалідних колясок та велосипедів, обладнаних електродвигунами.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: