Промова Сі Цзіньпіна з нагоди 100-річчя КПК. Враження

02 липня 2021 о 16:56 - 19035

EditorEditor


Промова Сі Цзіньпіна з нагоди 100-річчя КПК. Враження

Прочитала промову Сі. Враження.

1. Цікава архітектоніка: кожен блок і кожен абзац в тематичному блоці починаються однією і тією ж фразою. Говорячи про перспективи, це “озираючись на минуле. Заглядаючи в майбутнє”. Саме по собі це вганяє в легкий транс.

2. Побіжно проскакують зауваження про підвищення культури держуправління партійних керівників, про підняття інтелектуального рівня партійних кадрів взагалі і партійного керівництва зокрема. Це мінімум свідчить про внутрішньопартійну напруженість.

Висновки.

1. А що ще Цзіньпін міг сказати про Тайвань?! Йдуть консультації, сподівання китайського народу очевидні, вони підвищують ставки Китаю в цих консультаціях.

2. Конкретики замало. У нас зазвичай кажуть, “виробництво зросло на …%”. Економічний аспект китайської моделі соціалізму не розкривається, якщо не брати до уваги загальних фраз про планову економіку і п’ятипроменеве управління.

3. Байден і Путін дочекалися відповіді на Женевську зустріч. Цзіньпін ясно дав зрозуміти, хто в світі – полюс миру. Очевидно, блок “миролюбних держав”, у яких немає “гена гегемонії”, потихеньку формується. Не виключено, ми дізнаємося дуж-же цікаву і шокуючу китайську правду про коронавірус.

4. Дві важливих тези, які виглядають ритуальними, але в загальному контексті промови знаходять чималу глибину: – країна – це народ, народ – це країна. Щоб завоювати владу, треба завоювати серця народу. Це закид західному політичному стилю, де оперують територіями, а не народами. Україна (при всій неоднозначності і деструктивності закону про корінні народи) і Євросоюз в цьому сенсі ближчі до Китаю, ніж США, де питання про народи вирішується тільки в “чорно-білій” парадигмі.

5. Сильна армія. Китай відкриває гонку озброєнь, що, м’яко кажучи, виглядає як удар по дідусеві Джо. Роздратування Сі на адресу Джо взагалі неприкрите, що дивно для такого обережного керівника як Цзіньпін. Роблячи акцент на армії, він підсилює одночасно “яструбів” в Білому домі, які до сих пір сумують за Трампом. Симптоматично, компанії Трампа звинуватили в США в податкових порушеннях.

Лілія Фоменко

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: