Проект будівництва метро в Дніпрі відкоригує банкрутуюче держпідприємство на субпідряді у «Метробуду»

12 лютого 2021 о 09:00 - 7489

AvatarVirsavia Gonchar


Проект будівництва метро в Дніпрі відкоригує банкрутуюче держпідприємство на субпідряді у «Метробуду»

КП «Дніпровський метрополітен» 8 грудня повідомив про намір укласти договір з ПрАТ «Метробуд» на коригування проекту «Будівництво першої черги метрополітену в м. Дніпропетровську» за 16,31 млн грн.

Про це повідомляє «БюроUA».

«Метробуд» подав на тендер Дніпровського метрополітену довідку про притягнення «генерального партнера». Згідно з документом, частину робіт виконають 9 співробітників спеціалізованого ДП Проектний інститут «Укрметротунельпроект». На частку держпідприємства, яке має відповідний досвід і фахівців, припаде «менше 20% від вартості договору», що викликає сумніви. В поданій довідці про досвід виконання аналогічних договорів з проектних робіт, містяться відомості про досвід не переможця торгів, а ДП «Укрметротунельпроект».

Тобто «Метробуд» фактично підтвердив, що проектними роботами не займався. А замовник в тендерній документації не передбачав можливість «підміни» досвіду учасника торгів досвідом співвиконавця проекту.

Крім того, в поданих «Метробудом» копіях договорів, укладених в 2016 між «Укрметротунельпроект» і КП «Київський метрополітен», заретушовані суми. Це зроблено для того, аби не привертати увагу до реальної вартості проектно-кошторисних робіт, виконаних ДП на замовлення метробудівців. Згідно з «Прозорро», сума першого договору склала усього 54 тис грн. У 2017 р. «Укрметротунельпроекту» через «Прозорро» дістався один бюджетний підряд – від КП «Київблагоустрій» за 162 тис грн.

У лютому 2020 р. Госпсуд Києва відкрив провадження у справі про банкрутство ДП ПІ «Укрметротунельпроект». ПрАТ «Метробуд» – один з кредиторів «Укрметротунельпроект». У червні 2020 р. між Метробудом і проектним інститутом укладено договір поруки, згідно з яким ПрАТ зобов’язалося погасити кредиторські вимоги конкурсних кредиторів. Того ж місяця «Метробуд» був притягнутий учасником провадження у справі про банкрутство «Укрметротунельпроект».

«Метробуд, якого явно цікавить контроль над ресурсами і можливостями єдиного спеціалізованого в Україні проектного інституту, зацікавлений у відновленні платоспроможності останнього. І це пояснює факт залучення «Метробудом» ДП «Укрметротунельпроект» до виконання 16-мільйонного підряду: і роботи будуть виконані фахівцями, і гроші на банкрутуюче підприємство офіційно зайдуть. Але це ніяк не пояснює позицію тендерного комітету.

На торгах вищу суму від переможця ПрАТ «Метробуд» запропонувало ТОВ «ВКФ «Стандарт-авто» – 16,34 млн грн. Нижчою від «Метробуду» була пропозиція ТОВ «Спеценергомонтаж Київ» – 15,17 млн грн. Але її відхилили, оскільки на тендерну пропозицію «Спеценергомонтаж Київ» не накладено електронний підпис уповноваженої особи учасника процедури закупівлі, а накладено електрону печатку.

Також ми писали: Заступник мера вирушив у Туреччину, щоб продемонструвати, які потяги хочуть закупити у метро Дніпра.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: